Wpis z mikrobloga

Wg neuropy nie ma ras i rasizm bierze sie miedzy innymi ze stereotypow, ktore sami jak widac powielaja na wlasnym podworku.

Też #neuropa : antypolonizm jest ok

Użytkownicy tagu #neuropa to najwięksi hipokryci na tym portalu.

Kiedy czytając kolejny wysryw zastanawiasz się czy to troll czy głupek. Po chwili uświadamiasz sobie że to przecież lewak z #neuropa i wszystko jasne.


Pobierz Xtreme2007 - Wg neuropy nie ma ras i rasizm bierze sie miedzy innymi ze stereotypow, ...
źródło: comment_1591007284wnOkndaBktdTsV5HxTXcQM.jpg
  • 10
@Xtreme2007: Może warto zapytać @niochland co miał na myśli pisząc "antypolonizm", bo może nie jest świadomy:

Termin „antypolonizm” używany jest sporadycznie od początku XX wieku (pojawia się m.in. w pracy prof. Franciszka Bujaka La question Juive en Pologne z 1919) przez analogię do antysemityzmu. Określenia antypolonizm w kontekście wyniszczenia biologicznego Polaków wielokrotnie używali niemieccy naziści w okupowanej Polsce. Hans Frank w podsumowaniu swojej wypowiedzi na temat przebiegu akcji AB w Generalnym
to samo można powiedzieć o antysemityzmie


@Apogryw: W sensie antysemityzm jest naciągany przez współczesną prawicę?

Ale jeżeli chodzi o sam termin, to się nie zgodzę - w Polsce nie spotkałem się z nadużywaniem słowa "antysemityzm". W sensie nie jest to nadużycie, jeżeli uznać Brauna antysemitą, albo Winnickiego, albo Międlara
W sensie antysemityzm jest naciągany przez współczesną prawicę?


@johny-kalesonny: a nie, nie chodzi mi o prawicę. Chodzi mi o izraelską narracje.

W sensie nie jest to nadużycie, jeżeli uznać Brauna antysemitą, albo Winnickiego, albo Międlara


@johny-kalesonny: Nawet nie chce mi się odnosić do tego. Miłego dnia.