Wpis z mikrobloga

Jakie autko byście kupili do 32 000? Odpadają #samochody małe (Corsa, i20) najmniejszy akceptowalny to Golf. Ważne są koszty eksploatacji (głównie spalanie) oraz moc (wpływa na bezpieczeństwo przy wyprzedzaniu) - minimum 150km. Ważne by był też niedrogi w serwisowaniu i dość bezawaryjny (sam sobie większość naprawiam). Co byście brali? Napiszę co mi się podoba. Zastanawiam się czy lepiej brać kilkuletnie Renault Megane (IV generacja) czy starszą klasę premium... Podobają mi się np. #bmw Serii 3/5, #audi A4/A5/A6, #lexus (podobnej klasy), #insignia, #kia Ceed. Nie podobają mi się SUVy i crossovery - tylko hatchback, kombi, sedan. Często wożę różne klamoty samochodem więc przestrzeń mile widziana... Średni przebieg roczny 30 000 km więc żeby wytrzymał parę lat chociaż :). Napęd tylko benz + LPG lub diesel, na elektryka chyba za mały budżet. Jeżdżę głównie po trasie więc hybryda chyba nie ma sensu i też budżet za mały...

Jeśli ktoś ma jakiś samochód 5-10letni to może podzieli się opinią, czy poleca czy nie...
  • 25
co do dpf to teraz każdy warsztat ma czyszczenie dpfa za 300 zł coś koło


@niegwynebleid: W sumie jeśli głównie trasę robię to może DPFa nie ma się co bać. Mam trochę złe zdanie o dieslach przez firmowe Caddy i Renault Mastery które do końca gwarancji nie mogą dojechać do gwarancji bez lawet.

@miiihau: Musze obejrzeć jak wygląda bo widziałem kilkuletniego Focusa krajowego i takiego taniego plastiku nie widziałem od
@miiihau: Musze obejrzeć jak wygląda bo widziałem kilkuletniego Focusa krajowego i takiego taniego plastiku nie widziałem od czasu jazdy Punto.


@morti92: Żona ma Punto Evo, ja parę lat temu miałem Mondeo mk4. Jakość plastików w Punto jest nieporównywalnie lepsza od gównianego Forda.
@psylo: U mnie było VW, Mazda, Audi, VW, Audi kolejno benz, benz, LPG, diesel, LPG. Orientuje się ktoś jak to jest z gazowaniem TSI/TFSI? Na otomoto są zagazowane Audi/VW z tymi silniczkami ale jak to w praktyce... W ogóle po co 1.8T zmienili na TSI skoro praktycznie osiągi się nie poprawiły?