Wpis z mikrobloga

Rok 2020...Dawno chyba nie było tak "ciekawego" roku. Wydaje mi się, że przesilenie, które mamy od kilku-kilkunastu lat po prostu pęka i świat faktycznie się zmienia na naszych oczach. Często ludzie pisali tutaj, że czeka nas wojna rasowa w Europie. Jedna z bitew tej wojny toczy się teraz w #usa Jeśli, ktoś myśli inaczej niech spojrzy na narrację. Czarni robią coś złego to reszta na twitterze kolorowych bije brawo. Nawet jak #!$%@?ą głupie rzeczy, czy wręcz brutalne. Praktycznie zabili kolesia. "Ale biegł on z maczetą na CZARNEGO NASTOLATKA". Nie ważne, że gdy się wycofywał to go rzucali cegłówkami, kamieniami.
Winne są oczywiście lewicowe media, która od lat wpierają zakrzywioną wizję rasizmu, którą czarni bardzo sprytnie wykorzystują. Widziałem tutaj pytania a raczej stwierdzenia, na które pozwolę sobie odpowiedzieć. "Dlaczego jak dzieje się krzywda białemu to nie ma takich protestów?" Bo nie ma na to społecznego przywolenia! Jak Ci wstrętni privileged white males śmieli by robić protest. Natomiast czarni mają na to przyzwolenie. Wiedzą o tym i to wykorzystują. Z racji tego, że potrafię się dogadać w trzech językach zdarzały mi się rozmowy z czarnymi. I wierzcie mi na słowo...za KAŻDE zło obwiniają nas białych. I to nie ważne, że jesteś Polakiem i w życiu nie zrobiłeś nic złego czarnej osobie. Mało tego pewnie żadnej nie spotkałeś. Jesteś biały więc to twoja wina. Mógłbym opisać tutaj za jakie rzeczy są obwiniani biali ale tekst byłby przydługi.

Smutna prawda na koniec. Ludźmi rządzą prymitywne instynkty, które rozwijaliśmy przez tysiąclecia. Jednym z nich jest MY i ONI.
#polityka #zamieszki bo już chyba nie #protest
  • 3
@RexxarHell: znajomy pracował w Kanadzie na uczelni, jego najlepszym kumplem tam był czarnoskóry jegomość.

Któregoś dnia jechał z nim i jego nastoletnimi synami.

Usłyszał, że "biali za niewolnictwo powinni zostać wybici a ich majątki dane czarnym"

Niedługo później wrócił do Polski, wrócić już tam nie chciał.

Ale to tylko biały może być rasistą...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cienki137: no ja akurat coś takiego przeżyłem na własnej skórze... usłyszałem od koleżanki, że biali powinni zginąć...ale ty nie (ja) bo jesteś spoko. No dla niej jestem spoko ale dla 99% czarnych jestem zwyczajnym uprzywilejowanym białasem. Jestem pewien, że na Wołyniu też byli spoko Polacy... no ale zginęło im się tak jakoś. If you know what I mean. To już od dawna idzie w złą stronę...