Wpis z mikrobloga

Pamiętam, że jak byłem dzieckiem to uwielbiałem w encyklopediach oglądać takie przekroje - głównie historyczne z miast, statków, zamków (ʘʘ). Zwykle takie ilustracje cechowała duża dbałość o szczegóły, potrafiłem godzinami się w nie wpatrywać i wyłapywać jakieś smaczki.
Teraz w większości takie przekroje są robione w 3D, bez szczególnej dbałości o detale, a ten styl z encyklopedii z lat 90 był nie do podrobienia. Szkoda że tak ciężko teraz znaleźć takie przekroje w dobrej jakości, pooglądałbym sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ilustracja #grafika #encyklopediaboners #przekroj #cutaway #crosssection #nostalgia
advert - Pamiętam, że jak byłem dzieckiem to uwielbiałem w encyklopediach oglądać tak...

źródło: comment_1590916641CtwWHe9eNqATE3N8EhnNKJ.jpg

Pobierz
  • 22
@advert: moja bratnia duszo () miałem to samo! Mogłem oglądać to godzinami.... Nawet z tego wszystkiego kupiłem córce chrzestnej książkę z przekrojami zamków księżniczek, ale chyba jej tak nie przypadło do gustu jak mnie (ʘʘ) pamiętam nawet w "Zwierzęta z zielonego lasu" jak były przekroje nor/kryjówek zwierząt nawet, strasznie mi się to podobało. Albo w "Wally zwiedza świat" jak był przekrój
@advert: ojj tak byczq. Pamiętam, że dostałem kilka ciekawych atlasów, w których były strony zrobione z przeźroczystego plastiku na którym były naniesione zewnętrze np. zamku europejskiego, azjatyckiego, afrykańskiego a jak przerzucało się stronę to ukazywało się wnętrze. Ta seria miała książki np. o życiu zwierząt w ich gniazdach, rzymianach, życiu ludzi pierwotnych itp. Fajne rzeczy, miały swój urok.