Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Dwie szkoły na bliskim mojemu sercu powiatowym zadupiu są idealnym odzwierciedleniem różnic społecznych.

Moje byłe liceum to miejsce egocentryków, bananków, julek ale osób sukcesu. #pw? #uw? A nawet i uczelnia w Białej Podlaskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Spora część osób to byli po prostu kujoni i wkurzający fochający się egocentrycy, reszta normalna ale nie wybijała się szaleństwami na korytarzu czy pyskowaniem. To był jednak poziom.

Była też taka jedna klasa złożona większości z # przegryw gdzie o tych ludziach wiadomo było tylko tyle że większość z nich spędzała czas w bibliotece.

Druga szkoła natomiast to mix #licbaza #techbaza i #zawodowka dla pozorów nazwana szkołą branżową. Przynajmniej 5 absolwentek tegorocznych jak i wcześniejszych ma już ślub, dzieci a spora część osób przynajmniej raz spędziła czas na ciepłym krzesełku na komisariacie.

Poziom niektórych osób z tamtej szkoły można określić tak- jak nie pili przed 12 to można powiedzieć że byli to ludzie kulturalni. Oczywiście nie można powiedzieć że każdy taki był, głównie zawodówka.

Za moich czasów rówieśnicza koleżanka opowiadała mi, że u niej w ekonomie dziewczyny skarżyły się do wychowawczyni na swoje prywatne sprawy a niegrzecznych sebiksów wyrzucano za drzwi.

Ogólnie mówiąc druga szkoła była miejscem pełnych plotkar, afer, dużo ekstawertyków się tam znajdowało, co nie znaczy że każdy był jakąś patologią. Powiedziałabym przeciwnie, sporo fajnych osób mimo wszystko kręciło się w tym patologicznym zagłębiu.

I różnica zasadnicza była taka że tamta szkoła to głównie osoby z okolicznych wiosek gdzie każdy zna każdego, a moja to było sporo z miasteczka.

To mi pokazuje jak bardzo różnimy się będąc jedną p0lską. Tam bananki i oskarki w większości, a tam sebixy. Oczywiście w tamtej szkole również lansiarzy, egoistów nie brakowało, ale byli bardziej ekscentryczno-ekstrawertyczni.

Tyle, taka piękna historia. Miłego wieczoru.

#rozowepaski #niebieskiepaski #edukacja #polska #patologiazewsi #patologiazmiasta #kiedystobylo #przemyslenia
  • 5