Wpis z mikrobloga

Mireczki, pomóżcie proszę, bo z obsługą klienta chyba mi się nie uda dogadać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam hosting na nazwa.pl oraz domenę na hekko.pl - czy jest możliwość, aby je połączyć?
wg mojego rozumienia w serwisie hekko powinienem podać adres serwera ftp na którym stoi moja strona i temat powinien być zamknięty, jednak jak się okazało po zarejestrowaniu domeny jedyne co mogę zrobić z poziomu Panelu Klienta to zmiana serwerów DNS dla tej domeny ()
potrzebne mi funkcje, z tego co widzę w dziale pomocy, dostępne są z poziomu Panelu Administracyjnego, do którego aby uzyskać dostęp wg obsługi należy mieć wykupiony hosting! (ʘʘ)

z drugiej strony, od nazwa.pl dostałem informację, że aby przypisać zewnętrzną domenę, to muszę wykupić usługę DNS Anycast za 123zł ()
ewentualnie należy podać adres IP serwera w rekordzie "A" w konfiguracji domeny, czyli rozumiem że to to o czym myślałem od początku, a okazuje się niemożliwe w hekko... ()

jest jeszcze jakaś inna opcja połączenia tej domeny z hostingiem, o jakiej obsługa tych serwisów mi nie mówi, czy już raczej muszę spisać domenę na straty i zarejestrować inną na nazwa.pl?




#domeny #hosting #webdev
Pobierz kekekekekekekeke - Mireczki, pomóżcie proszę, bo z obsługą klienta chyba mi się nie u...
źródło: comment_1590676484c4DUfpXnL20q4Qn3ak4PDn.jpg
  • 6
pod koniec rozmowy z hekko było info

albo skorzystać z bezpłatnego zewnętrznego dostawcy strefy DNS, jakim jest np. serwis freedns.42.pl


spróbowałem więc teraz jeszcze konfiguracji rekordu A na podstawie https://www.shoplo.pl/pomoc/instrukcje/store/przekierowanie-rekordu-a-w-freedns/
więc "wydelegowałem" na DNSy fns1.42.pl, fns2.42.pl, utwórz strefę na freedns i dodałem rekordy adresów (A) z adresem IP serwera - rozumiem, że teraz cała strona musi być w głównym katalogu serwera? btw, w profilu administracyjnym nazwa.pl usunąłem tę domenę z wykazu domen,
Pobierz kekekekekekekeke - pod koniec rozmowy z hekko było info
albo skorzystać z bezpłatnego...
źródło: comment_1590676907pZCn20Md9PIg6yCGvL7LMM.jpg
@kekekekekekekeke:

Jeżeli posiadasz zarejestrowaną w jakiejś firmie domenę - wystarczy, że ta firma ustawi u siebie na DNSach rekord A domeny na IP serwera w nazwa.pl (które to IP masz podane jako "IPv4" na głównej stronie Active.admin w nazwa.pl). Domenę na serwerze nazwa.pl możesz ustawić w dowolny sposób, nie musi być ona skierowana na główny katalog, może być skierowana do podkatalogu.

Jeżeli firma rejestrująca domenę nie udostępnia Tobie opcji utrzymania DNSów
@nazwapl_tk:

Jeżeli posiadasz zarejestrowaną w jakiejś firmie domenę - wystarczy, że ta firma ustawi u siebie na DNSach rekord A domeny na IP serwera w nazwa.pl (które to IP masz podane jako "IPv4" na głównej stronie Active.admin w nazwa.pl).


tak jak pisałem, hekko daje dostęp do tego dopiero po wykupieniu hostingu, co dla mnie jest chore, bo przecież jest to jakby nie patrzeć integralna część oferty domenowej, przynajmniej w moim mniemaniu
@kekekekekekekeke:

a więc po ustawieniu rekordu A na adres IPv4 mogę już swobodnie konfigurować położenie tej domeny na serwerze?


Żeby sprawdzić ustawienie domeny (poprawność wprowadzonych konfiguracji) musielibyśmy znać nazwę domeny, możesz podesłać ją do nas przez PW, sprawdzimy tę konfigurację.

w zakładce dodaję domenę (jako główna, czy jako serwerXXXX.nazwa.pl?) i ustawiam przekierowanie na serwer wewnętrzny? mogę w ten sposób mieć na serwerze kilka stron o różnych domenach? np domena xxx.pl w
@nazwapl_tk: dobra, wygląda na to, że wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki za pomoc ( )
ale śmieszna sprawa, bo ta główna domena, którą ustawiłem 1.5h temu działała już na telefonie od jakiegoś czasu, a u mnie na kompie wciąż nie chce działać
podpiąłem natomiast chwilę temu dla testu jeszcze inną, darmową domenę .tk którą też parę dni temu zarejestrowałem do
@kekekekekekekeke:

pewnie do mnie się musi moja główna jeszcze dopropagować


To jest kwestia propagacji domeny, czyli rozgłoszenia się informacji w internecie na temat tego, gdzie dana domena faktycznie kieruje. Propagacja nie jest od nikogo zależna - niektóre DNSy wychwytują informacje szybciej, innym zajmuje to więcej czasu. Tak czy inaczej - w ciągu 24h od momentu ustalenia zmian w DNSach wszystko powinno poprawnie działać.