Wpis z mikrobloga

167-1=166
Tytuł: Czas pogardy
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
Autor: Andrzej Sapkowski
Gatunek: fantasy
Ocena: 8/10
★★★★★★★★
Recenzja trzeciego tomu

Do tej pory to chyba mój ulubiony tom, a następny będzie jeszcze lepszy sądząc po tym co się działo. A działo się dużo więcej niż początkowo sądziłem.

Sam początek był dość nudnawy. Został on opowiedziany z perspektywy królewskiego gońca, ale na szczęście dość szybko się okazało, że ta postać ze względu na zaistniałe okoliczności nie będzie mnie dłużej sobą męczyć. Dopiero pojawienie się Geralta poprawiło sytuację.

Ta część skupiła się w dalszym ciągu na poszukiwaniach Ciri przez Nilfgaardczyów. Kolejnym ważnym wątkiem okazała się dość wielowymiarowa intryga pomiędzy czarodziejami oraz Królestwami Północy i Nilfgaardem, która burzy plany Yennefer odnośnie Cirilli. Akcja po nieudanym początku szybko nabiera tempa i właściwie ciągle się coś dzieje. Punktem kulminacyjnym okazał się bankiet czarodziejów w położnej na wyspie akademii dla czarodziejek – Aretuzie. Nieoczekiwanie Cirilla znika i nikt nie wie gdzie się podziewa.

Zakończenie o dziwo było dużo ciekawsze niż w poprzednich tomach. Ciri po ciężkiej przeprawie staje się częścią pewnej bandy kolorowych ptaków, będącej solą w oku dla miejscowych władz. Jestem bardzo ciekawy nowych postaci i liczę, że staną się oni głównym tematem w następnej odsłonie cyklu.
#bookmeter #wiedzmin #ksiazki #czytajzwykopem #ksiazka
K.....n - 167-1=166
Tytuł: Czas pogardy
Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
Autor: ...

źródło: comment_15906482359g6brkkcN5c9xEiBlHNJI3.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz