Wpis z mikrobloga

Agromirki macie może jakiś test spalania dla ciągników z mocą około 200km?? Kiedyś widziałem taki bodajże w TopAgrar, ale chyba wyrzuciłem numer już i nie mogę znaleźć, a teraz by się przydało mi coś takiego ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rolnictwo #wies #traktorboners
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@boostasio Mam najbardziej oszczędna markę, ale mam też jednego Jelenia którego właśnie chce wymienić. Prawdopodobnie padnie na fendta 718-724, ale w tym przypadku ma być to ciągnik do Postowanej wcześniej mieszalni pasz, ale również i dla pracownika, więc może się zastanowię nad innymi markami
  • Odpowiedz
@CocoJambo14: nie wiem ile w tym prawdy ale jakis student robil testy do pracy inzynierskiej, rzekomo jesli dasz ciagnikowi maksymalne obciarzenie np duza talerzowka lub glebosz to John Deer spali nawet minimalnie mniej niz fendt, fendt za to wygrywa wyraznie w transporcie, opryskiwaczu, kosiarkach i przyczepach samozbierajacych,
  • Odpowiedz
  • 0
@boostasio Może coś w tym być, nasz 7920 pali stojąc w miejscu prawie tyle samo co przy pełnym obciążeniu. W zeszłym tygodniu przy mobilnej mieszalni pasz spalił 3,6 litra na tone paszy, gdzie ich Fendt 930 (zdecydowanie za duży już ciągnik do takiej maszyny) pali 4 litry z tego co mowili. Jednak u jednego z klientów mówili, że facet swoim New Hollandem wykręcił wynik 2,2.
  • Odpowiedz
  • 0
@boostasio Powiem tak, Wychowałem się na Joysticku wielofunkcyjnym od fendta i nie pasuje mi zwyczajnie obsługa w JD. Fendt dla mnie jest najprostszy w obsłudze i wszystko jest tam bardzo intuicyjne. Jeśli chodzi o JD to miałem styczność tylko z naszym 7920 i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym ciągniku, jedynie co może nie pasować to właśnie te spalanie, ale ciężko wypaść dobrze gdy się ma za przeciwnika fendta vario,
  • Odpowiedz
  • 0
@boostasio U mnie ciągniki max 500mtg zrobią w roku a więc jeden od nowości ma 3100 mtg i żadnej usterki jeszcze nie widzial. Wcześniej mieliśmy 926 z 2007 roku to w 2018 roku robiliśmy regeneracje skrzyni przy około 13500mtg i z tego co mowili to niby nikt wcześniej tam nie grzebał. Teraz mamy 828 z 2016 z 3200mtg, ale to dopiero pół roku, więc za wcześnie by cokolwiek mówić o nim.
  • Odpowiedz