Wpis z mikrobloga

Mirki sprzedałem w tamtym tygodniu mieszkanie w centrum Zabrza, mam nadzieje ze nie będę tego żałował bo o bańce na rynku nieruchomości to słyszę już od jakiś dobrych 5 lat ze zaraz pęknie, zobaczymy czy koronawirus pomoże czy zaszkodzi. Początkowo chciałem wynajmować bo wyprowadziłem się w marcu, a blisko jest politechnika ale perspektywy użerania się z wynajmem, zalegający kredyt na dom oraz koronka która teoretycznie powinna obniżyć ceny skłoniła mnie do sprzedaży ¯_(ツ)_/¯ #nieruchomosci
Pobierz HienaCmentarna87 - Mirki sprzedałem w tamtym tygodniu mieszkanie w centrum Zabrza, ma...
źródło: comment_1590043114yx2IrMH9L4al8x0Nziv5Q0.jpg
  • 15
@theoforos1: Ilość ofert mieszkań na wynajem krótko i długoterminowy chociażby w Zabrzu jest naprawdę spory... obecna sytuacja z koronka nie pomaga a czynsz 500zl muszę płacić w mieszkaniu co miesiąc mimo ze tam nie mieszkam. Początkowo faktycznie planowałem zostawić na wynajem ale jednak koronka spowodowała ze sprzedałem i spłaciłem kredyt który zaciągnąłem na budowę domu.
@HienaCmentarna87: tanio w tym zabrzu - jezeli to dobra lokalizacja .... w slupsku za tyle to w kamienicy mozna kupic , i czasami w bloku . zastoj w nieruchomosciach juz widac , na spadki to jednak trzeba poczekac pewnie z 3-4 miechy , tak bylo w poprzednim kryzysie ze chyba deweloperzy trzymali z pol roku a nwet wiecej ceny ofertowe na tym samym poziomie gdy tranzakcyjne lecialy juz na dol
@HienaCmentarna87: Słuszna decyzja, Rynek nieruchomości jest trudny a wynajem to poprostu cięzka praca obarczona ryzykiem. To, że jest to świetna lokata kapitału to mówią Ci którzy z jakiś powodów sprzedają. Takie wymierne ROI to należełoby liczy po 10 latach funkcjonowania nieruchomości, po drodzę miejąc różnych Najemców,pustostany,koszty remontu,COVID czy cokolwiek innego. Na rynku dosławnie w każdej miejscowości pojawiło się sporo mieszkań na wynajem. W dużych miastach padł krótki termin i wyjechali studenci,
@theoforos1: Takie ceny w okolicy bo od kilku lat śledzę jak to wyglada w innych blokach w okolicy i np ostatnio takie samo mieszkanie jak moje tylko do gruntownego remontu poszło za 135k... jako ze niedawno skończyłem budowę domu to śledzę rynek nieruchomości już od jakiś 6 lat kiedy to zacząłem szukać działki budowlanej i z mojej perspektywy widzę to tak ze w tym okresie wszystko bardzo podrożało zwłaszcza działki budowlane
@arsze_nick: A mnie zastanawiają ceny poza Śląskiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) wejdź na olx czy inne strony i zobaczysz ze nawet dom bliźniak albo szeregowy z malutka działka od dewelopera idzie w Zabrzu kupić za 4,2k w stanie deweloperskim. Napewno drożej i to znacznie jest w Gliwicach i Katowicach. Miasta wojewódzkie takie jak Lublin maja to do siebie ze zawsE tam jest drożej.
@theoforos1: Teraz sprawdzałem i nic się nie zmieniło, jak patrzyłem w mojej okolicy prawie nic nie ma, a to co jest to ceny z kosmosu bo działka w cenie połowy dużego domu albo jakieś działki z wadami których nikt nie chce kupić od x lat. Ogólnie kupić działkę od osoby prywatnej teraz to prawie nierealne, wszędzie pośrednicy i biura nieruchomości.