Wpis z mikrobloga

@gobi12: przypomnę się z pytaniem, bo chyba pominąłeś xd. W jakim rozstawie najlepiej sadzić? Akurat dzisiaj miałem w planach obsadzić szklarnię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@duzyalf: Pominąłem, ale nie specjalnie! Pisałem na telefonie i apka widać nie wysłał odpowiedzi :/ No w tej foli rozstaw wyszedł za duży. Spokojnie mogłem jeszcze jeden rządek zmieścić oraz w każdym rządku po jednej dodatkowej papryczce. Obecnie jest coś około 45 cm co krzaczek w rzędzie oraz 55 cm pomiędzy rzędami. Są też tacy kozacy co sadzą co 20 cm krzaczek i 35 cm rząd, ale według mnie to absurd
@dziecielinapala: Długo trzyma wilgoć w podłożu, nie pozwala sie rozwijać chwastom (chociaż ja to bym tego dał więcej niż na zdjęciu :D) i w miare butwienia dostarcza składników pokarmowych i użyźnia glebe. Jakaś tam agrowłóknina sie chowa przy zwykłej słomie czy skoszonej trawie
Niewiemja - @dziecielinapala: Długo trzyma wilgoć w podłożu, nie pozwala sie rozwijać...
Długo trzyma wilgoć w podłożu, nie pozwala sie rozwijać chwastom


@Niewiemja: a co z grzybami i pleśniami? Pomidory są na to wrażliwe przecież... Pytam, bo sam jestem ciekawy, ale boję się, że jak pójdzie opad na coś takiego (taki dłuższy, powiedzmy 2-3 dni mokrej pogody) to mogą się tam zacząć dziać dziwne rzeczy. Masz jakieś doświadczenia w konfiguracji: pomidory+ściółkowanie+na zewnątrz?
@chuckd: W sumie zależy skąd trawa/słoma, ale jak nie z terenów gdzie jest wysokie ryzyko zz czy innych grzybów to nic sie nie powinno dziać. Ja nie miałem problemów nigdy. Dajesz niewielką warstwe, do 10 cm, wtedy nic nie pleśnieje tylko sobie butwieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pomidory+ściółkowanie+na zewnątrz?


@chuckd: Pomidory na zewnątrz tak czy inaczej trzeba pryskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pomidory na zewnątrz tak czy inaczej trzeba pryskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Niewiemja: nie zgadzam się :)

A co do słomy/ trawy po skoszeniu, to boję się, czy taka rozkładająca się trawa nie może np. uszkodzić łodygi pomidora... będę musiał porobić jakieś testy kiedyś.