Wpis z mikrobloga

Witam, pytanie do znawców i tych co już wybudowali dom. Rodzina 2+1 (moze kiedyś 2+2 ale więcej na pewno nie). Jaki projekt domu polecacie? Ja celuje w 100-110m parterowy, dach dwuspadowy, prosty dom i względnie nie drogi. Duża działka 40a, równa. Czy coś w tym stylu będzie ok https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-kostrzewach-4-m1bb23c8d1cf2e ? Ogólnie podobają mi się właśnie domki w tym stylu z sporymi oknami w salonie które wychodzą na zachód. #budownictwo #budowadomu #dom #pytanie #
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Sl_w_k_1 zapomniałem dopisać że na działce mam też stodołę jakieś 120m z pomieszczeniem gospodarczym i w niej trzymam rzeczy typu kosiarka itp :) a w przyszłości chciałbym tam zrobić garaże. Kominka też nie chcę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ziombal_trzy: wiesz co ja nie chce domu bo się w domu wychowałem.
Ale jak bym miał coś doradzić.

Dach dachówka cermiczna forma najprostsza bez żadnych fiu bzdziu
Okna nie od południa i zachodu albo małe.
Ocieplenie styro na ramke do tego zrobić audyt energetyczny i dać styro tyle ile wychodzi plus
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 co do ogrzewania myślałem nad gazem i normalnymi grzejnikami CO, komórkę na zimę też mam. Jest piwnica w starym domu który tez jest na działce. Dom kiedyś pójdzie do rozbiórki ale piwnice sobie zostawię i przykryje ziemią.
  • Odpowiedz
  • 1
@Sl_w_k_1 z tymi oknami to chyba najgorsza rada jaką słyszałem. Budowa piwnicy przy tanim, małym domu to też niezbyt rozsądne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boso: mam okna południe zachód.
Nigdy więcej.

Co do piwnicy masz rację.
Ale kiedyś w stanach robiłem piwniczke na parterze na wino.
W środku domu dwa razy izolacja da radę.
A. Jest gdzie wino i słoiku trzymać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 a ja mam w domu dwa okna 3x2,2 i uważam, że to świetna sprawa. Jedno płd-zach, drugie płn-zach. Zimą w słoneczne dni wystarczają do ogrzania domu. A dzięki dużej powierzchni w salonie jest praktycznie przez cały dzień przyjemnie i jasno.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sl_w_k_1 jeśli nie wierzysz to Cię nie przekonam. Klimatyzator przenośny będę miał na poddaszu jedynie, bo na parterze jest znośnie nawet w największe upały. Zobacz sobie nowe domy wokół większych miast - większość ma duże przeszklenia i to właśnie w kierunkach zapewniających największe nasłonecznienie. I bardzo niewiele z nich ma klimę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boso: kiedyś malowałem mieszkanie w Chicago gdzie jedna ściana to było szkło.
Sorry ale nie wierzę że bez klimy masz mniej niż 35.
A dwa dajesz okno na cala ścianę a potem zasłaniasz je kotarą żeby go nie było.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ziombal_trzy:

sporymi oknami w salonie które wychodzą na zachód.

Moim zdaniem tragedia, najlepiej wschód /południe. Mam w sypualni okno od zachodu i w lecie jest niemiłosiernie gorąco.
  • Odpowiedz
  • 0
@melba salon mogę mieć ogólnie za wschodu albo zachodu bo tak mi się działka układa względem drogi a nie chce też cudować i budować jakoś w poprzek:) salon i okna z zachodu chciałbym głównie ze względu na widok, mam działkę na wzgórzu i zachody słońca są tutaj bardzo ładne, więc salon z ładnym widokiem to duży plus a sypialnia może być że wschodu, poza tym lubię gdy w domu jest jasno
  • Odpowiedz