Wpis z mikrobloga

@elofrytki: apka do liczenia kalorii jest nic nie warta bez wagi i samodzielnie wprowadzonych / zweryfikowanych produktów.

Wpisując "na oko" może mieć zjedzone 1500 lub 3500 przy 2000 kalorii w apce :)
  • Odpowiedz
@elofrytki: Wychodzi 1950 kcal... niech sprawdzi czy na pewno dobrze wprowadza jednostki do produktów. Czy np. litr mleka jest 10*100ml. Upewnij się, że wie, że 100g =100ml, 1kg=1l. Czasem jest tak że te kalkulatory się nie sprawdzają i trzeba po prostu dalej ciąć kalorie. Nikt nigdy nie bierze pod uwagę zasilania dla mózgu. A różnice mogą być ogromne w zależności od tego jak intensywnienie z niego korzystamy (niektórzy nieustannie stawiają sobie
bartosz325 - @elofrytki: Wychodzi 1950 kcal... niech sprawdzi czy na pewno dobrze wpr...

źródło: comment_15896376777RyztgacsKZnAWwoJ8eppC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@carnaval: nie istnieje takowy mechanizm. Może najwyżej być niższy NEAT i mniej spontanicznej aktywności wskutek niedostępnej energii lub podnieść się kortyzol->aldosteron na wskutek stresu wywołanego głębokim deficytem, ale to powoduje tylko zwiększoną retencje wodną, a nie przestanie chudnięcia z tłuszczu. Poziomu Ft3 mogą spaść przy długotrwałych i skrajnych redukcjach, jednakże i tak na BMR ma to wpływ na poziomie 5-15 %, a nie 50 %
  • Odpowiedz
@elofrytki: moja koleżanka też płakała, że nie chudnie pomimo diety a przecież tak się stara a potem jak wróciłam wcześniej z pracy to zauważyłam pudełko po pizzy XXL wepchniete za lodówkę i opakowanie po dużej czekoladzie w koszu. Skubana na raz opędzlowała. Z tym co baby mówią to ja bym przez dwa jeszcze to dzieliła
  • Odpowiedz
@Kasahara: powiedzmy, że ktoś ma ma min na poziomie 1700 kcla, to jeśli zejdzie do 2k kcal dziennie + doda aktywność i wyjdzie, że zacznie przekarczać minimum to organizm nie zacznie magazynować?
  • Odpowiedz
@carnaval:

Chodzi Ci o to, ze ktoś z 1700 do 2000 kcal zwiększy kalorie, ale zwiększy aktywność? No to wszystko zależy od całkowitego bilansu. Jeśli będzie ujemny, to będzie chudła. Nie ma czegoś takiego jak "magazynowanie" w deficycie kalorycznym. Chudnie się wtedy zawsze. Termodynamika. Co najwyżej ktoś może mieć niskie zapotrzebowanie wynikające z wielu aspektów np. niska masa mieśniowa/kostna, nieleczone choroby (ale to nadal nie są duże zmiany %). Ale NADAL
  • Odpowiedz
@Kasahara: Znaczy się chodzi mi o to, że są zawsze 2 wskazniki (nie pamiętam nazw). Pierwszy to "podstawowy" bilens czyli tyle ile MUSIMY dostarczyć organizmowi, powiedzmy te 1700 kcal, a drugi ten "optymalny" czyli powiedzmy 2500 kcal. No redu każdu powoli ścina z tego drugiego, ew dodaje aktywnośc, no bazuje na nim.

Czytałem, że jeśli sie dostarcza mniej kcal niż organizm musi dostać to automatycznie wszelakie nadwyżki (które zawsze wystąpią) są
  • Odpowiedz
@carnaval:

Chodzi o BMR czyli Base Metabolic Rate czyli szacowaną wartość potrzebną do podtrzymania wszelkich funkcji życiowych. Drugie o czym mówisz to TTEE czyli Total Daily Energy Expenditure inaczej całkowita przemiana materii po dodaniu innych aktywności życiowych.

To co przeczytałeś to bzdury. Jeśli masz TTDE 2500 kcal i zetniesz poniżej 1700 kcal to będziesz jeszcze szybciej chudł, bo będziesz w w jeszcze większym deficycie. Najszybciej schudniesz w ogóle nic nie jedząc
  • Odpowiedz
@Kasahara: Czyli zejście poniżej BMR jest po prostu nie zdrowe. Brak makro i mikroelementów, słabe samopoczucie, utrata masy mieśniowej. Dlatego redukcje powinno się robić "z glową" by nie spalić mięcha (pewnie zawsze się trochę traci, tak?), a by spalić własnie tłuszcz + to jest powolny proces
  • Odpowiedz
@carnaval: taki dostosować, aby móc zmienić zarówno typ diety, podaż kaloryczną i ćwiczenia na stałe jako nawyk :) dlatego średnią taktyką jest mocna głodówka i ćwiczenie ponad miarę, bo nie da się tego utrzymać długoterminowo
  • Odpowiedz
@elofrytki: Jak już pisali tutaj - najczęściej ludzie nie mają świadomości ile jedzą. Sam miałem tak, że liczyłem tylko główne posiłki i "zapominałem" o przekąskach typu ciasto itp XDDD. Cukier do kawy, batonik, sosy i kilogramy lecą (ale w górę).
  • Odpowiedz