Wpis z mikrobloga

@Aemeth: Nigiri tak jak california robiłem pierwszy raz, tak na próbę. Plus do tego jeszcze muszę sobie sprawić nóż do filetowania z kącikiem 17*, a ostrzałkę LANSKY już mam :) Hosomaki mnie nie przekonują, muszę spróbować z surmi.
@perf2711 @doznanie Aby ryż nie przylepiał się do maty i rąk. Mate owinąć folią spożywczą a ręce nasmarować lekko olejem. Lub robić w rękawiczkach winylowych i też olejem nasmarować.
Robiąc californie zostaw kawałek bez ryżu na 2-3 palce i przy zwijaniu wepchnij go do środka rolki. I dalej zwijasz jak normalna rolkę.
Jak masz tempurę i panko to możesz ją obtoczyć potem w mące, jajku, panko I usmażyć na głębokim oleju. Możesz
@Kipper: na matę i zawijam, lekko końcówkę moczę by się skleiły. Staram się maki nie rolować, a bardziej składać w kwadratowy przekrój by wszystkiego nie ściskać i nie robić z sushi kiełbasy.
@doznanie: Masz jakiś specjalny garnek do gotowania ryżu? Stosowałem garnek ze stali i za każdym razem ryż przypalał się na dole mimo, że mieszałem. Po trzech próbach dałem sobie spokój bo gotowanie ryżu mnie przerosło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@trobivik: Duży 4.5l. Indukcja w skali 1-9. Zagotowuje pod przykryciem oczywiście na 7, potem skaczę między 3-4 - takie lekkie popyrkiwanie wody. Po 15 minutach ryż siedzi. Nie mieszasz ryżu!! On musi siedzieć jak w parowatorze.