Wpis z mikrobloga

Rafał stał się osobą symbolem.


https://wyborcza.pl/7,82983,25950246,budka-o-trzaskowskim-polacy-chca-fightera-ktory-zmiecie-dude.html#S.koronawirus-K.C-B.1-L.1.duze

Budka to kretyn, oficjalnie. Łudziłem się że jest inaczej - ale nie. Ledwo co dał się wydymać Gowinowi (Gowinowi, na litość boską!), a teraz typowi się ubzdurało, że skoro Trzaskowski "wygrał Warszawę", to wygra i w całej Polsce.

Heloł, panie Budka! Pan wie, że Polska jest ciut większa niż bananowa Warszawa?

Jak pan chcesz przekonać do Trzaskowskiego jakiegoś podlaskiego chłopa, z trzema klasami podstawówki, któremu Duda dał pincet plus? Który tego "czaskoskiego" kojarzy jedynie z faktu, że TVP dzień w dzień przypomina jak to gówno do Wisły wylał, dosłownie?

Jezu, #!$%@?, Chryste. Komorowski niczego ich nie nauczył, niczego. Strategia PiS była wtedy oczywista - wyśmiać starego pierdziela, zrobić z niego pośmiewisko, podstarzałego klauna, wioskowego głupka z sumiastym wąsem. Udało się. Przekonali "suwerena", że głosowanie na Komorowskiego to obciach.

I teraz wystawiają Trzaskowskiego. W dobie nieskrępowanej propagandy sączącej się z mediów publicznych, w czasie gdy wszyscy zdają sobie sprawę że te wybory to będzie polityczne mordobicie jakiego ten kraj jeszcze nie widział...

...oni wystawiają człowieka z gówna. Nosz na litość boską - jeszcze Czaskoski nie został kandydatem, a TVP już znalazła dla niego ksywkę. Człowiek-awaria. I jak pan chcesz z tym walczyć, panie Budka? Jak, #!$%@? mać? Czarowaniem, że Czaskoski "autobusy niskoemisyjne" kupił?

Rafał jest symbolem, mówi Budka. I ma rację. Symbolem pękniętej rury w tfu Warszawce, którą przeciętny chłop z podlasia szczerze gardzi.

Uwaga, wróżę:

Trzaskowski te wybory przegra. Z hukiem.

A KO się od tego rozpadnie.

Brawo Budka, brawo peło. Tak pięknego samobójstwa to ja jeszcze nie widziałem.

#neuropa #polityka #4konserwy #bekazpo
  • 68
Czym te wybory różnią się od innych? Społeczeństwo się nie zmieniło - ludzie nie lubią skrajności.


@koroluk: tym się różnią, że PIS pokazał, że można rządzić twardą ręką i to się ludziom spodobało. Jak nie będzie przeciwwagi dla PIS to nikt tego elektoratu do siebie nie przyciągnie. Nie zrobiła tego umiarkowania Kidawa nie zrobi tego Trzaskowski, który dodatkowo jest niewybieralny dla polski powiatowej.

Poza tym Sikorski to żadna skrajność. To Trzaskowski
@mnik1:

osiem lat to propaganda przeszłości. Kto to teraz kupi, poza betonem?


Połowa społeczeństwa. Widać to po tym, jak potężny elektorat negatywny ma Tusk będący twarzą ośmiu lat - 44% na pewno by na niego nie zagłosowało i dodatkowe 15% raczej nie. Sikorski równie mocny kojarzy się z tym czasem.

Po tym co #!$%@?ł PiS?


Przecież ludzie mają na to #!$%@? i PiS góruje w sondażach. Osiem lat to nadal
@Kjedne: toć to prawda jest. PiS nie będzie miał żadnych trudności w przekonaniu suwerena że Czaskoski to tylko gówno w rzece i tfu pedały, nic więcej. Do kogo pójdzie wiec raczej konserwatywny i raczej niespecjalnie sledzacy politykę elektorat Dudy?

Do Bosaka, do Kosiniaka, wróci do Dudy.

Sikorski miał szansę tych ludzi przyciągnąć - charyzmą, prezencją, bezkompromisowością. Miał szansę powtórzyć to co odwalił Kukiz, w ostatnich wyborach prezydenckich - stać się kandydatem
Połowa społeczeństwa. Widać to po tym, jak potężny elektorat negatywny ma Tusk będący twarzą ośmiu lat - 44% na pewno by na niego nie zagłosowało i dodatkowe 15% raczej nie. Sikorski równie mocny kojarzy się z tym czasem.


@koroluk: A dziwi cię to tak szczerze ?

5 zł/h w słabej pracy, co oznaczało wegetowanie przy pracy po 12 h dziennie.
Tak było.
Sikorski zasługuje na to, żeby przepaść na zawsze bo
W drugiej turze zostanie tylko dwóch kandydatów, więc jak Rafał do niej wejdzie, to mu reszta nic nie podbierze. Sikorski mógłby wejść do drugiej, ale tam by nie wygrał, bo jest zbyt kontrowersyjny.


@koroluk: Trump też był kontrowersyjny. Trump jest bucem. Trump pisze różne kontrowersyjne rzeczy na twiterze. I Trump jest prezydentem. Przy nijakim kandydacie jakim jest Duda. Wyrazistość to tylko zaleta.
Duda nie jest już świeżym kandydatem znikąd, tylko urzędującym
"strefa zdekomunizowana" (...) był by serią pozytywnych memów


@Grewest:

xDDD

nadal bezsensowny, bo Sikorski nikomu z żadną traumą nikomu się nie kojarzy


@ZaplutyKarzelReakcji: jak widzisz wystarczyło lekkie przypomnienie. ja nie jestem wyborcą Platformy, a wręcz nią gardzę, więc jestem obiektywny.

Niestety mój lewicowy dom mnie olał wystawiając pajaca, więc szukam sobie nowego kandydata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skądinąd to jest lokalizacja skąd Rafał będzie czerpał garściami.
@Kjedne: Zresztą 8 ostatnich lat i cały hejt na PO to taki sam bagaż Trzaskowskiego jak i Sikorskiego. To, że Trzaskowski wtedy nic nie znaczył ma takie samo znaczenie jak to, że większość sędziów była za komuny w szkole co nie przeszkadzało zrobić z nich kasty komunistów. Każdy argument a bo za peło będzie miał takie samo znaczenie teraz co gdyby wystartował Sikor.
@Herubin: dlatego uważam, że to bardzo łaskawe, że może bym na niego głosował w II turze, natomiast na Sikora raczej nie. Po prostu nie byłbym skłonny w ostatecznym rozrachunku.

Gdyby tylko lewica wystawiła Rozenka jak w Warszawie, to bym zagłosował na kandydata lewicy, ale jak widać Włodek postanowił odpuścić te wybory. a to oznacza wielki lewicowy elektorat do zagospodarowania.
Tusk


@koroluk: Tusk od dwunastu lat jest prezentowany jako wcielenie wszelkiego zła na tym świecie. Sikorski w aferze taśmowej był postacią co najwyżej drugoplanową.

Tuska od sześciu lat w Polsce nie ma - i nikt go przed tą propagandą nie broni. Schetyna się na niego #!$%@?ł, dopiero teraz widać jakieś smętne namiastki ruchów mających na celu naprostowanie wizerunku Tuska - a i tak to on sam głównie za nimi stoi, partia
Patrz wyżej. Osiem lat spokojnie można wykorzystać do odbicia piłeczki - a skoro ludzie tak się wściekają na osiem lat, to jak mocno wściekną się na pięć lat?

Im brutalniej Sikorski będzie atakowany ośmioma latami, tym brutalniej odpowie pięcioma latami.


@mnik1: nie wiem ile masz lat, ale dla 95 proc Polaków 8 lat wegetowania i orki za psi grosz, dziadowania jest dużo bardziej namacalne niż "jakaś tam praworządnosć" i gdzieś to
@Kjedne: Kumplu, ale zlituj się. Nowy kryzys nie tyle nawet "idzie", co "nadszedł". To jest idealna okazja do pokazania jak sobie z tą sytuacją radziło PO - i jak sobie teraz radzi PiS. Wszystko da się obrócić na korzyść KO, każde ich potknięcie, bazując wyłącznie na porównaniu "kiedyś" do "dzisiaj" - wystarczy tylko mieć kandydata, który uciągnie taką retorykę, nada jej "prawdziwości", emocji.

No i "troszkę" przeginasz. Pamieć ludu jest krótka
No i "troszkę" przeginasz. Pamieć ludu jest krótka i wybiórcza. Sterować nią jest prosto, wpływać na nią jeszcze łatwiej - ale do tego trzeba kandydata z jajami, nie popierdółkę.

To jest idealna okazja do pokazania jak sobie z tą sytuacją radziło PO


@mnik1: To jest tylko dowód na to, że liberałowie nawet po 5 latach nadal nie rozumieją przyczyn porażki w 2015 r.
@Kjedne: Ta, wiem, brzydkie lyberały gardzom ludem pracujomcym miazt i wzi.

Gardzą i gardzić będą. Tego nie zmienisz.

Zwracam ponownie uwagę na fakt, że jryzys mamy. Milion bezrobotnych, którym rząd nie ma nic do zaproponowania. Lud ma stracha w dupie że ludowi pincet plus, trzynastki i inne cuda zabiorą, bo kryzys i nie ma kasy. Rząd te plotki dementuje, ale jakoś niespecjalnie mu to idzie.

To wszystko są lonty, wciśnięte
lud ma stracha w dupie że ludowi pincet plus, trzynastki i inne cuda zabiorą, bo kryzys i nie ma kasy.


@mnik1: Nie sądzę #pdk

Milion bezrobotnych, którym rząd nie ma nic do zaproponowania.


@mnik1: jest tarcza, którą można krytykować, ale "NIC" to trochę przesada