Wpis z mikrobloga

@stormkiss: chyba sobie nie zdajesz sprawy jakiej mocy obliczeniowej potrzeba, żeby na bieżąco obrobić 5GB danych na sekundę.
Taki dysk jeśli go wsadza do PS też za darmo nie będzie i znacząco podniesie cenę konsoli. Albo będzie miał 128GB.
  • Odpowiedz
@skyluker: wystarczy miec zrobiony pod siebie chip, magistrale i pare innych bajerow, ktore Sony sobie zrobilo i co pozwala - podobno- odpalic tskiego Spidermana w 0.8 sekundy

Nie wiem tez gdzie przespales info o PS, bo wlasnie taki dysk znajduje sie w PS5 i ma troszke wiecej niz 128GB
  • Odpowiedz
Malo ktory SSD potrafi choc zblizyc sie do 5.5GB/s, ktora posiada PS5


@stormkiss: Fajnie że już masz PS5 i wiesz jak się będzie sprawować

Tworcy gier JUZ mowia, ze uzycie dyskow SSD w konsolach nowej generacji to calkowicie nowa jakosc i sporo wiedzy jak sie projektuje gry


Po pierwsze przechodzą z HDD na SSD więc to prawda, to zupełnie nowa jakość ale to już mieliśmy na PC parę lat temu.
  • Odpowiedz
@stormkiss: Pytanie tylko na ile czas ładowania potrafi zniwelować taką sobe specyfikację. Już teraz wiadomo, że konsole c---a pokażą, a nie pełne 4K, do tego najważniejszym wyznacznikiem jest cena - co może wyjść, ano tylko "xD".


  • Odpowiedz
@drzuo: Fajnie że już masz PS5 i wiesz jak się będzie sprawować
Szybko!! Dzwon do glownego architekta w Sony, Marka Cerny'ego i powiedz, ze jest klamca, oszustem i konfabulantem albo ze nie wie o czym mowi... LOL xDDD

ale to już mieliśmy na PC parę lat temu
No patrz. Dokladnie tak samo jak konsole :D. Ba, nawet do PS3 moglbys sobie wlozyc SSD jakbys chcial xDD. W nowej generacji konsol
  • Odpowiedz
Tworcy nie musza sie patrzec w tyl i sprawdzac jak ta gra bedzie sie zachowywac na HDD (jak to BEDA musieli robic na PC).


@stormkiss: Nie będą, nikt nie kupuje hdd do nowych pc od lat. A nawet jeśli to jaki problem? SSD są tanie teraz, to tak jakbyś się zastanawiał czy kupić kolorowy telewizor

Szybko!! Dzwon do glownego architekta w Sony, Marka Cerny'ego i powiedz, ze jest klamca, oszustem
  • Odpowiedz
@mamnatopapiery: Już teraz wiadomo, że konsole c---a pokażą, a nie pełne 4K
Spojrz na to z tej strony. Biorac pod uwage stara architekture, te 10.2TF to jakies ~15TF w starej. To jest prawie 8 razy wiecej od PS4, mi to wystarcza. Zwlaszcza, ze wystarczyloby mi 1440p/60fps i jakis checkerboard do 4k (jesli juz musza). To jest do ogarniecia

chyba, że znów mam czekać aż wyjdzie pro xD
Moja wersja jest
  • Odpowiedz
@stormkiss: Mnie cieszy wyjście nowych konsol bo to ruszy rynek PC ale nie oszukujmy się że konsole będą rządzić XD Po pierwsze Sony będzie dopłacać do każdej jednostki, jakby to miało kosztować tyle żeby się zwróciło to nikt by tego nie kupił. Po drugie ktoś niedawno chwalił że PC dorównają konsolom DOPIERO pod koniec roku... tyle że nowe konsole mają wyjść pod koniec roku czyli PC im dorówna już na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Nie wiem np jak wygląda dostęp do niskopoziomowego API w PS5 a jak w One Series X


@Bratkello: z tego co już wiadomo to Series X umożliwia niskopoziomowy dostęp do układu odpowiedzialnego za Ray-traycing

Programiści z EPICa którzy przygotowali demko na PS5, mówili, że musieli je zeskalować w dół dla ONE Series X który ma o połowę wolniejszy dysk niż PS5.


Nie brałbym obecnie tego za jakiś pewnik bo obecnie
  • Odpowiedz