Wpis z mikrobloga

Chce sobie polakierować odpryski, oraz naprawić małe bąble i mam kilka pytań.

szlif do żywej blachy - papiery jaka gradacja?
podkład-jaki? Epoksyd później akryl, czy sam akryl?
baza
bezbarwny
blender?

Czy kroki które chce podjąć są dobre czy coś pominąłem?

kolor biały a dokładnie bmw alpinweiss 3 jeśli to robi jakąś różnicę

#motoryzacja #rekojpyta #lakiernictwo #bmw
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rekoj: jak to sa małe bąbelki to możesz spróbować wiertłem albo frezem do metalu jakimś dremlem wtedy najmniej napaprzesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak zedrzesz do gołej blachy to wystarczy epoksyd/lakier/bezbarwny. Jak zostają rdzawe wzery to dodaj jeszcze inhibitor korozji APP Rstop/ CortanianF/ Brunox
  • Odpowiedz
@rekoj: Ja robię to tak że zdzieram czymś ostrym(zwykły nóż monterski) lakier na bąblu żeby się nie bawić z papierem na powierzchni 2cm^2 i zbytnio uważać żeby pół auta nie zedrzeć do blachy xD to jest znacznie szybsze.Trochę jednak papierkiem ostrożnie aby pozbyć się "luźnej rdzy". Jeżeli odcinam kolejne płaty farby i już nie ma rudej to zostawiam(ważne że jak robisz miejsce gdzie jest ruda to należy zebrać trochę więcej
  • Odpowiedz
@rekoj: zależy od rozmiaru na takich parchach poniżej 1/1cm nie powinno widać że było robione, kwestia wprawy żeby zaprawkę dobrze położyć pędzelkiem, lakierowanie punktowe to raczej cięzko wychodzi
  • Odpowiedz
@rekoj: Ja robiłem nadkola, krawędzie przede wszystkim więc bez oklejania okolicznej blachy leciałem kolorem i bezbarwną i nie było widać, tylko podchodzę do sprawy czysto zaradczo i dlatego skupiam się aby było zabezpieczone i mało widoczne. Jak ktoś podejdzie to widać ofc ze było robione( kiedyś oklejałem okolice i wtedy widać odcięcia pod taśmą, dlatego przestałem oklejać i lece z puchą na wyczucie). Nie mam żadnej szkoły odnośnie malowania i
  • Odpowiedz