Wpis z mikrobloga

Zawsze chciałem kupić sobie łuk bloczkowy. Podchodziłem do tematu już wielokrotnie i zawsze czułem się jak w tej paście o latarkach. W końcu stwierdziłem że tym razem się nie poddam (: Zastanawiam się nad Stingerem, bo to chyba dla takich amatorów właśnie i jednocześnie jest dość chwalony, więc może nie będę czół potrzeby zmiany jak mi się spodoba. Można kupić taki zestaw: https://luksport.pl/pl/p/Luk-bloczkowy-PSE-STINGER-MAX-SS-zestaw-rh-czarny-55/1257. Rozumiem że w tym zestawie nie ma spustu więc muszę go dokupić. Będę potrzebował też strzały, pewnie ochraniacz na rękę i jakiś cel (maksymalnie duży i tani). Podpowiecie co konkretnie dokupić aby nie żałować złego wyboru? Co od strzał to zupełnie nie wiem jak z długością, mam 180 cm wzrostu. Czy lepiej kupić "podzespoły" i samemu je zmontować?
#lucznictwo
  • 20
  • Odpowiedz
@sm_m: Wiadomo, lepiej kupywać osobno, ale to zależy jaki masz budżet. Ja na początku roku właśnie tego stingera kupiłem, ze wszystkim wyszło 3k z całym osprzętem. Co do strzał, to najpierw musisz zmierzyć swoją długość naciągu, oraz wiedzieć na jakiej sile będziesz strzelał a potem pod to dobierasz spin i długość strzał. Jako cel to różnie, ja mam worek z ciuchami a przed nim tarcze słomianą. Sam worek daje rade
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Tego spustu niestety nie mają na stanie, a jak zmierzyć rozstaw rąk?
@Ant7: Myślałem właśnie o jakiejś samoróbce do zatrzymywania strzał, mógłbym worki z piaskiem postawić, ale nie ukrywam że wolałbym coś gotowego na początek zanim za kombinowanie się wezmę. To by było spoko: https://www.luksport.pl/pl/p/Delta-McKenzie-Speed-Bag/907, ale obawiam się czy nie za małe jak na pierwszy raz.
Jak u Was z celnością na początku? Zdarza się całkowicie nie
  • Odpowiedz
@sm_m: Długość naciągu mierzysz tak - rozpiętość ramion (cm) / 2,5/2,54= naciąg w calach. Może się różnić trochę ale tak sie liczy. Zamiast jakichś pianek wypchaj worki szmatami, czyściwem, albo może masz płyty pilśniowe, a za oszczędzone pieniądze dokup lepszy spust albo podstawkę czy celownik.
  • Odpowiedz
@PWRXerXes: Nie, zamówiłem ostatecznie w innym sklepie, bo mieli większy wybór towaru, ale z matami/celami również bida. Napisane było, że czas realizacji 1-5 dni.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Nerlo_ajcats: Za łuk z naciągiem do 70 w wersji RTS, czyli z podstawką opadającą, celownikiem i kołczanem montowanym na łuku (z którego korzystam jedynie do przechowywania) dałem 2175 PLN. Do tego spust za 69 i ochraniacz przedramienia za 55, który jest dla mnie kompletnie zbędny i już dawno w śmietniku wylądował (: Przez pierwsze dwa sezony sobie sporo postrzelałem i bardzo mi się to podobało, ale w zeszłym roku nie
  • Odpowiedz