Wpis z mikrobloga

  • 2
#gry #pcmasterrace #assassinscreed #konsole #xbox

Nowy assasyn w 4k@30. Tyle z 60 fps na nowej generacji. Znaczy no pewnie będą takie gry jakieś, które będą miały 60 czy nawet 120 fps sportowe, wyścigi jakieś szybkie gry. Jednak flagowe gry AAA raczej będą w 30. Przynajmniej na początku generacji.

Żadne osiągnięcie w sumie. Teraz pc assasyna wyświetli w 4k@30 bez problemu.

Z resztą teraz kiedy wchodzi dlss na PC wyświetlanie natywnego 4k to trochę marnotractwo zasobów. Ale to już inna sprawa.
  • 8
  • Odpowiedz
@Variv: Historia pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie. To na początku danej generacji wychodzi najwięcej gier, które mają 60 klatek. Im dalej, tym ilość takich gier spada, a 30fps robi się praktycznie standardem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Harmideron: @z1x2c3: @Variv: WOW, konsola za maksymalnie 499$ przeznaczona dla dziesiątek milionów nie da takich samych wyników co PC z samym GPU za tą cenę.


@OverEmotional Ta konsola będzie droższa w produkcji. To, że firma będzie stratna sprzedając ją za 500 dolarów to inna sprawa. Jak by na rynku pc producenci dopłacali do części to też by były fajne ceny na PC.

Odniosłem się tylko do informacji jakie otrzymywaliśmy
  • Odpowiedz
@Variv: Mnie po prostu śmieszy wymaganie od konsoli wydajności jak kilka razy droższy PC, przy czym aktualnie w teorii tylko RTX2080ti zapewni widocznie lepszą wydajność niż Series X
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@OverEmotional Aktualnie być może. Ale jak konsole wyjdą to będą już nowe serię GPU od nvidii. Nie wiem jak z amd też ma w okolicach premiery konsol wyjść. Ja generalnie od konsol nic nie wymagam.

Trochę tylko śmieszy mnie ten marketing gdzie twierdzi się jaka to będzie wydajność 4k@60 a potem rzeczywistość weryfikuje.
  • Odpowiedz
@OverEmotional: Ja nie wymagam żeby na konsoli gry latały w natywnym 2160p z raytracingiem 2137 promieni/piksel, ja bym po prostu chciał żeby gracze mieli wybór między cinematic 15 FPS w wysokiej rozdzielczości i z wszystkimi bajerami i okrojoną grafiką ale w 60 FPS. Obecna generacja miała wymówkę w postaci #!$%@? CPU, a jak wiadomo odciążenie CPU jest dużo trudniejsze niż odciążenie GPU
  • Odpowiedz