Wpis z mikrobloga

Wie ktoś w jaki sposób są generowane liczby w keno, bo dużo gram i najwięcej wygrałem 6 zł. Nie liczę ile już przewaliłem kasy. Może to zwykła funkcja random. Zastanawiam się czy by nie napisać programu, który ustawia seed za pomocą srand() na godzinę losowania i wywołać po prostu rand(). Losowania odbywają się od 6:34 do 23:54. Bardzo łatwo przewidzieć ile czasu minie od końca epoki dzisiaj o 6:34. Gdyby jakiś programista wywołaj funkcję srand(time(NULL)) to wtedy zainicjalizowałby generator czasem od końca epoki a ja ten czas znam, czyli teoretycznie w moim programie powinny wypaść te same liczby. Może kiedyś spróbuję.
#lotto #programowanie15k #programowanie #programista
  • 11
@robcio26 gdyby tak było to by już dawno padli, w systemach bazujących na losowości liczby zawsze idą jakimś autorskim algorytmem, co nie zmienia faktu że taki algorytm może wykorzystywać wartość UNIX Epoch time
@robcio26: co do sprzętu to jest jawne

- Totalizator Sportowy wykorzystuje w tym celu urządzenie o nazwie FlexDraw. Jest ono oparte na kwantowym generatorze liczb losowych, co gwarantuje pełną losowość wyników - tłumaczy Bella i dodaje, że taki sprzęt wykorzystywany jest w loteriach na całym świecie.
@robcio26: mają 20 klatek o w każdej klatce 1małpa. Małpy stoją na podłodze z kwadratów. W danej chwili aktywny może być tylko jeden kwadrat. Na którym jest jedna liczba. Kwadratów w klatce jest 70. Czyli każda klatka ma 70 liczb. I teraz słuchaj uważnie. Każda wylosowana liczba odpowiada jednej liczbie z jednej klatki na której małpa stoi.

Dziękuję dobranoc