Wpis z mikrobloga

@lewymaro: Fiberlogy kupujesz jedną szpulkę, po wykończeniu przerabiasz ją pod refill i wtedy wychodzi spoko cena za bardzo dobrą jakość ;) Z DD nie miałem problemów, ale kiedyś mi się zdarzyło że Spectrum było zakleszczone pomiędzy szpulę a resztę filamentu, poza tym był dobry.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: a tak patrzyłem bo są jeszcze jakieś HD, Impact, a Easy piszą że łatwy w druku, taki podstawowy, a to by była moja 1sza rolka :p
Trochę wewnętrzna cebula moja krzyczy czemu tylko tylko 850g ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale już lepiej trochę mniej niż żeby był splątany
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dymel: oo, a jak się przerabia taką szpulę? Trzeba druknąć jakiś dzyndzelek, czy jakoś piłowanie bardziej? Faktycznie patrzę że są takie bez szpuli refille
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dymel: :D a i doczytałem że można własną szpulę wydrukować, Master Spool się nazywa :o
Ale jak mówisz że to takie proste :p
A gwint skąd można dorwać, Thingiverse gdzieś?
  • Odpowiedz
@lewymaro: tak, dokładniej to tutaj. Jest minimalny luz na boki, więc jedną szpulę ściąłem (na papierze ściernym) jeszcze o 5mm i jest ideolo, ale w tych niespiłowanych po prostu nie próbuję wyciągnąć tych trytytek trzymających to do kupy przed założeniem i działa dokładnie tak samo. Master Spool jest spoko, ale dużo więcej czasu i filamentu potrzeba do zrobienia go.
  • Odpowiedz
@lewymaro też na swoją pierwszą rolkę wziąłem Fiberlogy Easy i w porównaniu do innych drukuje się tragicznie, bardzo nitkuje i ma węższy zakres temperatur pracy (sprawdzany na drukowanych wieżach temperatur), przez co zdarzało mi się parę razy na początku wydrukować niezwiązane warstwy i wydruk pękał. Ale na usprawiedliwienie filamentu to mogę przypuszczać ze to przez kolor szary, kilku Mirków stwierdziło, że jest on najbardziej kłopotliwy w wydruku.

Moim zdaniem jak na początek
  • Odpowiedz
@100kW PLA, generalnie jak się popracuje nad parametrami to ładne wydruki wychodzą, ale na pewno trzeba mu dawać wyższą temperaturę niż w przypadku filamentów innych producentów
  • Odpowiedz
@lewymaro:
Fibry mają najlepsza tolerancje więc jeśli wydruki na igłę to bym się nad nim zastanowił.
Jako filament "roboczy" DD większa rozbieżność tolerancji ale wydruki wyglądają ok
  • Odpowiedz