Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78

Następnym razem nie będę dodawał filmu w dzień zdjęciowy. Trochę mi morale dziś spadł po hejtach od niektórych na buffalo wings i jestem teraz strasznie nieefektywny. Generalnie raczej mam wywalone na krytykę, ale dziś zrobiło mi się tak jakoś przykro :)

Zepsułem właśnie dwugodzinny przepis na fish and chips, którego nie da się zepsuć, a przynajmniej nigdy mi się nie zdarzyło (,)

Dzięki wszystkim za pozytywne słowa! Bo poczytałem sobie teraz też pozytywne komentarze i trochę mi lepiej. Muszę wziąć się w garść bo jeszcze do nagrania najważniejsze - chimichanga.
  • 92
Wiecie co się właśnie stało? Dzwoniła do mnie mama Wojtka, okazało się, że chłopak popełnił samobójstwo. Powiesił się, zostawił list pożegnalny, w którym napisał, że nie może znieść drwin z jego przepisów i filmików. Brawo! Mam nadzieję, że odpowiednie kroki zostaną podjęte, zostało już złożone zawiadomienie prokuratury. Czemu nie możecie normalnie pisać, komentować, rozmawiać tylko musicie szykanować kucharzy? Nawet sobie nie wyobrażacie co ten chłopiec przeżywał - nie miał żadnych znajomych, był
@MG78: nie marudź, zawsze się znajdzie ktoś komu nie będzie coś pasowało. Czy to faktycznie popełnisz błąd i chce Cię zrównać z gównem, aby poczuć się lepszym. Czy to wydaje się mu, że wie lepiej i próbuje zrówać Cię z gównem, aby poczuć się lepiej. Musisz nauczyć się, olewać - ale naprawdę olewać takie osoby.
Im dłużej wdajesz się w nimi w dyskusję, tym gorzej na tym wyjdziesz. Bo będziesz się
@MG78 Weź się nie przejmuj hejterami. Robiłam curry wurst z twojego przepisu i wiem, że wychodzi z tego coś naprawdę dobrego. Wiele twoich przepisów zapisuję na Pintereście i na pewno prędzej czy później wykorzystam. Dajesz bardzo dokładne instrukcje, piszesz ciekawie, pomysły na potrawy są bardzo interesujące, a lista składników nie drenuje portfela. Odwiedzam regularnie tylko 3 strony o tematyce kulinarnej i jedna z nich to dział Kuchnie Świata na Road Trip Bus.
@MG78: Tak swoją drogą odnośnie tych buffalo wings - może dałbyś radę podać przepis który choćby przypominałby ten sos ale byłby zrobiony ze składników które można dostać w każdym sklepie? Bo z kolei powiedzenie żeby kupić podobny w smaku jeśli nawet takiego nie można dostać w sklepie stacjonarnym (lub jest on dostępny ale okresowo) nie jest zbyt dobre a wydawać 20zł na sos który mogę wyrzucić później do kosza bo np.
@MG78: nie do końca wiem o co chodzi, ale oglądałem parę Twoich filmików ( tak o, leciały sobie w tle) i fajnie się to ogląda, zwłaszcza jak wplatasz w filmik o gotowaniu ciekawostki (tak jak w filmie o frytkach z tym łojem). Najprościej jest po prostu banować wszystkich hejterow, konstruktywną krytykę przemyśleć, ale hejterow banować zawsze.
@Szolim: Dziękuję!
@AnonimusP: Możesz sprawdzić Auchan i Carrefour jeśli masz. W tym roku jeśli zbiory mi się udadzą to będę robił swoje sosy z papryczek. W zeszłym roku trochę za późno wsiałem i nie zdążyły mi dojrzeć przed przymrozkami :(