Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dot.leczenia zębów w #niemcy, od niedawna jestem na niemieckiej umowie, byłam ostatnio na kontroli itp. dentysta mówił że są dwa rodzaje wypełnień, zwykłe refundowane przez kk i tzw. hohwertiges lepsze, które kosztuje ofc około 100€ za szt. Czy wiecie czym one się różnią?,zastanawiam się bo będę musiala pewnie zabulić ze 200€, przez kwarantannę nie wrócę do pl zrobić prywatnie. Opłaca się brać to droższe czy nie ma dużej różnicy w jakości? #dentysta #emigracja
  • 11
@ulazula: Ta darmowa.nie jest tak trwała jak ta droższa. Ale ja i tak bym brała to na kk. Rok temu wzielam wlasnie takie wypelnienie za 100€ i po miesiacu mi wypadlo. Poszlam do lekarza i w ramach gwarancji zrobila mi za darmo znow to samo i 2 tyg znow wypadlo. Znowu reklamacja, zrobila te lepsze wypelnienie i 3 miesiace pozniej znow wypadlo. Wkurzylam sie i poszlam do innej dentystki i zrobilam
@ulazula: Byłem przedwczoraj akurat bo.mi kilkunastoletnia plomba sie nadlamala. Ta lepsza plomba jest z jakiegoś kompozytu i powinna się 20 lat trzymać podczas gdy taka zwykła tak ze 3 maks. wziąłem ta lepsza i czuć jak się językiem przejedzie że to coś innego, nie wiem jak to ująć... Jakby gładsza powierzchnia ale poza tym ciężko powiedzieć czy to duża różnica.