Wpis z mikrobloga

@Yakooo: tak, shared_ptr to taka klasa-wrapper na wskaźnik, która pilnuje za ciebie żebyś nie zapomniał zrobić delete na tym wskaźniku. Generalnie shared_ptr używasz do tego, gdzie wskaźnik do danego obiektu ma trzymać kilka innych obiektów, a unique_ptr tam gdzie tylko jeden ma być "właścicielem" wskaźnika z tego co się orientuję
@tomhet: Hmm, dziękuje za odpowiedź!
Szczerze mówiąc aktualnie nie wiele mi to jeszcze mówi, ale nie spałem od 27h, więc może to dlatego. Może jak przekimam to będzie gituwa, często tak mam. :D Muszę sobie to jeszcze na jakimś przykładzie przeanalizować!
@Yakooo: typedef polega na tym że możesz sobie stworzyć przezwisko do jakiegoś typu tak żeby nie używać całej długiej nazwy, bo często jest to niewygodne oraz nieczytelne. Tutaj twoim typem jest std::sharedptr, za pomocą typedef ustawiasz mu ksywkę AddressPtr. I teraz zamiast tamtego długiego wszędzie gdzie potrzebujesz sharedptr możesz pisać AddressPtr.

A jeśli się pytasz o to co to jest shared_ptr to jest to inteligentny wskaźnik czyli taki wskaźnik