Wpis z mikrobloga

@wrona12: też myślałem o wędzarni ale nie mam przekonania do takiej na prąd. Możesz powiedzieć jaki model i jak to się sprawuje? Ile kosztuje zrębek? Czas wędzenia itp? :) dzieki
  • Odpowiedz
@Zawod_Syn: zrębki dymią na podgrzanej zasilanej elektrycznie grzałce , 2l zrębek starczy na min 6 h wędzenia , ja mam borniaka z pojemnością wsadu max 9kg kiełbasy , najtanszą opcje , potem go troche zmodyfikowałem dodając inne sterowanie temperaturą ,
  • Odpowiedz
@wrona12: dzięki za info, a zrębek z polski zamawiasz? Ja w Polsce na działce to na zwykłej wędzarni wlasnorobie i czytałem ze ludzie nie lubią takiego oddymiania elektrycznego i bardzo się różni z klasycznym wędzeniem
  • Odpowiedz
@Zawod_Syn: wcześniej wędziłem w beczce , co chwila sprawdzanie temperatury podkładanie , według mnie niczym się nie różni od tradycyjnego tu i tu powstaje dym z drewna, zrębki z Polski zamawiam raz na rok ze 30 worków koszt 200zl z groszami, do zamówienia jeszcze zawsze cos dorzuce a to sitko do maszynki, sprzęgło jakieś pierdoły przesyłka zwykle 70zl
  • Odpowiedz