Wpis z mikrobloga

@Nobel210: chyba nie :) Głównie zyskujesz na kosztach robocizny oraz detalach jak gąsiory, rynny, itp itd.
Przykład:
Dach płaski jednospadowy - brak gąsiorów, rynna na jednej stronie plus jeden spust, prostsza więźba, ale trzeba podmurować ściankę
Dach czterospadowy - gąsiorów X, rynny dokoła całego dachu i co najmniej 2 spusty jak nie więcej, skomplikowana więźba
Teraz policz sobie na przykładzie zwykłego kwadratowego budynku o wymiarach 10x10 koszty samego materiału. Przyjmij
  • Odpowiedz
Dach jest zawsze najdroższy. Jak uda Ci się go zrobić w miarę tanio to ssz jest możliwy w tej cenie. Oczywiście bez środka i raczej bez instalacji
  • Odpowiedz
@Adamus_xxx: on jeszcze nie ma kafelek, pisałem że stan deweloperski. Dał się namówić na zmianę fundamentu z ław na płytę co podniosło koszt o ok 30k i na murowanie ścian na piankę to następne 10k. Ogrzewanie pompą ciepła też około 30k droższe od gazowego
  • Odpowiedz
@Kazdyziomzbierazlom: @Adamus_xxx: przy takim domu jak na foto to różnica za fundamenty jest zbyt duża. Różnica w cenie pompy ciepła do ogrzewania gazowego jest możliwa jeśli była to pompa gruntowa. Jeśli chodzi o murowanie na piankę to w 2018 porotherm dryfix był o złotówkę droższy od tradycyjnego. Dolicz ze do tradycyjnego murowania musisz kupić zaprawę to ta różnica nie jest taka duża.
  • Odpowiedz
@Nobel210: wymiana gruntu sprawiła podniesienie kosztów wykonania fundamentów. Za dryfixy płacił 8,50 chyba, a zwykły pustak 6. Co do różnicy kocioł gazowy/ pompa to nie jestem pewny, ale on za pompę powietrzna + wymiennik + kotłownia zapłacił 70k bez kosztów podłogówki. Myślałem że gazowy kocioł kosztuje 10-15k
  • Odpowiedz