Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #medycyna

Mirki, ciągle mam białe plamki na paznokciach + problemy trawienne. Lekarze nie potrafią połączyć tych dwóch faktów, więc na początek spróbowałbym łykać cynk. Pytanie który jest lepiej wchłanialny i czym się różnią:

cytrynian od glinianu cynku - w czym tkwi różnica i który lepszy?
  • 13
  • Odpowiedz
@kosti9191: Te tzw białe plamki (centki) mogą występować min. przy niedoborach cynku. Ja suplementowalem glukonian cynku od swansona 60 mg /dzień (według badan ok 50% się faktycznie wchłania = 30mg), przez kilka miesięcy i plamki zniknęły wraz ze starym paznokciem. Dziennie człowiek potrzebuje ok 40 mg ( w stosunku 10/1 do miedzi ), z czego w pożywieniu dostarczysz nie więcej niż 10mg a z reguły ok 5-6mg.
  • Odpowiedz
@kosti9191: Cynk może pomagać w walce z syfami. Ale przede wszystkim zainteresowałbym się po prostu zdrowym odżywianiem. Większość objawów które daje nam organizm, wynikają z tego że czegoś nam brakuje albo dostarczamy jakieś gówno, którego nasz organizm nie chce. Syfy szczególnie wychodzą po cukrze i białej mące.

Sam cierpię na przesuszona skore i dieta w tym pomaga.
  • Odpowiedz
@blackceeat_official: ja właśnie odżywiam się praktycznie tak samo, a im zdrowiej tym gorzej. Mam niska hemoglobinę, ferrytyna, żelazo mimo stosowania supli i leków. Teraz problemy skórne się pojawiły.
Imo coś nie halo z wchłanianiem jelit, ale lekarze mówią refluks...
  • Odpowiedz
@kosti9191: Nie jest normalne, że masz nisko żelazo bo u mężczyzn bardzo rzadko to się spotyka. Inaczej wygląda to u kobiet, szczególnie podczas obfitych miesiączek.
Na Twoim miejscu wybrałbym się do jakiegoś ogarniętego lekarza bo ja się na tym nie znam a ewidentnie coś nie gra.
  • Odpowiedz
@kosti9191: No rozumiem bo sytuacja specjalistów w Polsce jest opłakana, często ich wiedza na dany temat jest w #!$%@? ograniczona, nierzadko zatrzymuje się na studiach. Nie pozostaje Ci nic innego jak dalej szukać, ew. próbować na własną rękę znaleźć przyczynę.
  • Odpowiedz