Wpis z mikrobloga

@surf: z tych dwóch procków wybrałbym 9700k, bierzesz najwydajniejszy i opłacalny procesor go gier.
przy założeniu że nie uznajesz amd.
a z kart raczej 2070 super, bardziej się opłaca. też to zależy do jakiej rozdzielczości
@surf: wszystko jest kwestią budżetu, jakby Cię było stać to bierzesz 9900k(s) :) ale to się średnio opłaca . w wyższych rozdzielczościach bardziej ma znaczenie karta graficzna. może rozważ Nvlink ? musiałbyś sprawdzić czy gry w których grasz dobrze go wspierają.
Nvlink/= SLI

@Roman_Polanski: potato, potahto. Ma to sens, jak się ma platformę HEDT (z odpowiednią liczbą linii PCIe) i topowe karty graficzne. W innym przypadku strata pieniędzy. Już nie wspomnę o zwiększonym poborze prądu.
@cherrz: Napisalem, ze nie ograniczam sie tylko do amd/nvidii ;)

@Roman_Polanski: Hajs to nie jest jakis duzy problem, ale nie mam zamiaru przeplacac za cos co nie ma sensu ;)

Raczej zostane przy 2070 super, bo roznica 1.2k za 5-10fps daje do myslenia ;) Pozostaje kwestia proca. Zastanawia mnie kiedy taki 9600k zacznie byc waskim gardlem, bo jak ma byc waskim gardlem za 4 lata to sobie go zmienie ;)
@surf: Jak Cię stać i grasz w czymś więcej niż full hd, to weź to 9600k i lepszą kartę - w wyższych rozdziałkach to karta ma więcej do roboty i to ona będzie wąskim gardłem. Jak myślisz bardziej przyszłościowo to idź w 9700k i wtedy wymienisz tylko kartę bo procek będzie dawał cały czas radę. AMD ma gorsze wyniki w grach, lepsze przy profesjonalnych zastosowaniach, ale wygrywa ceną - rób jak