Wpis z mikrobloga

@darosoldier: ta czekolada była dobra jak nie było wyboru. Teraz to tylko sentyment. Sprawdź skład. To nawet nie stało koło lindta co i tak jest produktem masowym.

Nie piszę tego żeby kogoś obrazić. Poprostu studencka to marna czekolada, olej palmowy itd. Tak nie robi się czekolady ale miazga i tłuszcz kakaowy kosztują, więc nie da się na nich wyprodukować czekolady za kilka zł
  • Odpowiedz
@misiagogo Mi smakuje. Nie wymagam od czekolady alpejskiego mleka i najdroższych ziaren kakaowca, a nie znam innej czekolady z większą ilością dodatków w środku niż studencka (co mi bardzo pasuje)¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@darosoldier: @misiagogo: A gadanie Lindt też ostatnio się popsuł z wyjątkiem serii gorzkiej. Jak chcesz tanią napakowaną orzechami, galaretkami i rodzynkami czekoladę to nie ma nic lepszego niż gorzka studencka.
Zdecydowanie lepsza od Lindt jest Cote D'or.
  • Odpowiedz
@abcde: Mieszkam w Hiszpanii i tu mam dwie świetne marki, założone przez Włochów, którzy uciekli z Italii, po tym jak zajął ją Napoleon - Valor i Marcos Tonda. Mają tu popularność jak w Polsce Wedel, ale nie celują w produkt za 3zł, więc mogą zapewnić jakość. W Polsce nie znam marki która wybrała by jakość zamiast ceny (i nie piszcie, że cena kilkanaście zł za czekolade to dużo, bo tyle
  • Odpowiedz