Wpis z mikrobloga

Hej, hej Mireczki,

Czesto przebywam na wsi, gdzie mam chwilowo dość słabego neta, tj. 10 Mb/s ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzwoniłem do Orange, Netii i powiedzieli mi, że u mnie nie ma opcji szybszego neta po kablu - jedyne co mogę zrobić to #lte
W związku z tym pytanie - czy jeśli u siebie mam średnio jedną, dwie kreski zasięgu to opłaca mi się zmieniać plan na LTE, czy lepiej zostać przy kablu, który może co prawda nie jest najszybszy, ale na pewno nie zrywa połączenia. Użytkowanie - przede wszystkim praca, więc zrywać nie może, ale chciałbym też raz na jakiś czas ściągnąć gierkę na #konsole
Ktoś używa LTE na wsi w przypadkach jak wyżej i może się wypowiedzieć w tej sprawie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) #kiciochpyta
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adamdd: przed zmianą dobrze sprawdź w której sieci będzie najlepiej te lte działać. Ja co prawda mam obecnie światło ale jeszcze dwa lata temu korzystałem z LTE. W centrum miasta różnice pomiędzy sieciami potrafią być ogromne, play działał jak w średniowieczu, plus dobre pingi ~30ms bardzo dobra szybkość nawet +100mbps ale też utrata pakietów co jest kiepskie, Orange niski ping ale prędkość falowała, w t-mobile miałem niski ping i dobry, stabilny
Pobierz sodomek - @adamdd: przed zmianą dobrze sprawdź w której sieci będzie najlepiej te lte...
źródło: comment_1587076985B3FDeIRAHXPQO1rfIEgjvI.jpg
@sodomek: dzięki Mirku za kompleksową odpowiedź - co do pobierania gier, jasne, wiadomo, że PS4 pobiera w tle. To nie jest tez tak, że siadam na krześle, odpalam pobieranie i chcę mieć za 5 minut możliwość grania, ale średni czas pobierania standardowej gry chwilowo wynosi 24 godziny, stąd moje wątpliwości. Ok, za Twoją poradą poszukam w jaki sposób najlepiej zidentyfikować sieć LTE - w grę wchodzi wyłącznie pakiet z nielimitowanym transferem
@adamdd: Najlepiej kupić startery 4 operatorów, do tego jakieś małe paczki danych. Najlepiej to jakiś starter z paczką na start. Później idziesz na piętro w budynku, czy gdzie tam będziesz miał najlepszy zasięg i testujesz każdego operatora o różnych godzinach. Zainwestujesz po 5zł na każdy starter ale będziesz wiedział na czym stoisz i nie będziesz wyklinał internetu przez 2 najbliższe lata. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Również licz