Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Są dostępne jakieś kredyty długoterminowe na względnie małe kwoty pod zastaw nieruchomości? Mam garaż, z którego mam jakieś 200zł/msc i jest warty jakies 25k. Powiedzmy, że chce wziąć 20k kredytu na jakiś dłuższy okres i kupić następny garaż, tak żeby 2 wynajęte spłacały mi ratę. Załóżmy, że będę miał z tego jakieś 400/msc. Ile szacunkowo czasu musiałbym spłacać te 20k przy racie 400zł? Od razu zaznaczam, że chciałbym potraktować to jako inwestycję, która sama pracuje na siebie i nie dokładać z innych dochodów ani złotówki.

#inwestycje #banki #kredyt #kredythipoteczny
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotniepies: mam okazję na tani garaż ze zwrotem w skali roku na poziomie 14%, ale nie chcę wykładać na to gotówki. Inna nieruchomość może mi na to zapracować
  • Odpowiedz
@dudusbug: @KromkaMistrz: Wiele banków ma ograniczenia związane z minimalną kwotą kredytu. Dodatkowo typowe kredyty hipoteczne są przeznaczone na realizację własnych potrzeb mieszkaniowych - kredytowanie garażu jest możliwe w większości instytucji tylko w połączeniu z celem mieszkaniowym. Pamiętać, też trzeba o stałych kosztach związanych z wpisem hipoteki w KW oraz wyceną nieruchomości. Pozostaje też kwestia stanu prawnego nieruchomości, którą planujesz nabyć. Prawdopodobnie dużo lepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku
  • Odpowiedz