Wpis z mikrobloga

Przemek 26 Londyn / tymczasowo woj. śląskie, możliwość przeprowadzki do dużego miasta w Europie/Polsce

Zgłoszenie 38e7109037f50793 z dnia 2020-04-13 19:54:38

Imię: Przemek
Wiek: 26
Miejscowość: Londyn / tymczasowo woj. śląskie, możliwość przeprowadzki do dużego miasta w Europie/Polsce

Kim jestem?
ISTJ Pracuję w sektorze finansowym na pograniczu prawa podatkowego i rachunkowości, od 7.5 roku mieszkam w Wielkiej Brytanii gdzie ukończyłem studia, obecnie od niedawna przez epidemię pracuję zdalnie z Polski.Na codzień jestem dosyć spokojnym człowiekiem myślącym realistycznie i racjonalnie lecz z sarkastycznym i dosyć czarnym poczuciem humoru. Przy bliższym zapoznaniu i w w niewielkich grupach jestem dosyć gadatliwy. Po bliższym poznaniu wiele osób obdarza mnie zaufaniem i staram się znaleźć drogę wyjścia z problemu.

Nie lubię klubów, jeśli gdzieś chodzę to na koncerty bądź do kin studyjnych albo galerii lub muzeów. Lubię też spędzać czas na świeżym powietrzu na rowerze czy czasem biegając po lasach. Jeśli w domu to przy książce i kawie/winie czy filmie/dokumencie. Preferuję wyjazdy w mniej znane kierunki w Europie.

Ostatni czas epidemii dał mi sporo do myślenia i jestem skłonny rozważyć na serio przeprowadzkę do innej części Europy albo z powrotem do Polski (tylko duże miasta wchodzą w grę).

Religijnie jestem obojętny chociaż na ten moment bliżej mi do agnostycyzmu.

Wygląd
175 cm, szczupła budowa ciała, waga 65kg, czarne włosy, szare oczy, ubiór: z racji pracy musi być smart casual najczęściej, w weekendy, na zewnątrz: raczej casual, koszula, t-shirt, sportowa marynatka, uwielbiam trampki i kurtki parka

Zainteresowania
książki (reportaże, lit. faktu, kryminały skandynawskie/japońskie), muzyka niezależna, geopolityka, kinematografia (zwłaszcza skandynawska, irańska i wschodnioeuropejska), języki, czasem kiedy mam wenę gotowanie ;)

Czego oczekuję?
Ciekawej znajomości, w razie czego bliższej przyjaźni, która z czasem może przerodzić się w coś więcej. Chciałbym poznać osobę, która jest szczera, myśli nieco pod prąd, ma podobne zainteresowania i ma jakieś cele życiowe.

Jak wyobrażam sobie idealny dzień z drugą połówką?
Jestem otwarty na różne opcję spędzania wolnego czasu, np. wspólne granie w planszówki czy oglądanie filmów w domu/kinie, wypady do kawiarni czy od czasu do czasu do restauracji, jak epidemia ustąpi :) wypady weekendowe w Polsce i w Europie albo chociaż wspólny wypad na rowery

Stosunek do ślubów, dzieci, używek
Ślub - tak,
Dzieci też raczej tak za kilka lat,
Palenie - nie
Alkohol - rzadko, ale jeśli już to lampka półwytrawnego czerwonego wina

Kliknij tutaj jeśli zainteresowało cię to zgłoszenie
Kliknij tutaj jeśli chcesz umieścić własne zgłoszenie

#mirekszukazony #zwiazki #podrywajzwykopem #rozowepaski #niebieskiepaski #mirekszukazonylondyn/tymczasowowoj.slaskie,mozliwoscprzeprowadzkidoduzegomiastaweuropie/polsce #mirekszukamirabelki
  • 11
dlaczego obecnie nie ma tej grafiki co była kiedyś?


@szalonyonanista: Nie ma ze względów powiedzmy prawnych. Grafika za bardzo przypominała grafikę programu #rolnikszukazony i zeby nie być posądzonym o plagiat po prostu z niej zrezygnowaliśmy tymczasowo (została jako ikona na stronie, bo i tak jest tak mała, że nie widać). Z tego co wiem, są przygotowywane nowe identyfikacje wizualne przy kolaboracji @SiostraKrzysia oraz @nika_blue więc cierpliwości ( ͡° ͜ʖ
@SiostraKrzysia: chętnie pomogę, aczkolwiek chciałam zaznaczyć, że zarówno nazwa zabawy jak i logo były celowym zabiegiem i miały charakter karykaturalny i są jak najbardziej "prawnie akceptowalne". Prawo cytatu pozwala tworzyć grafiki na podstawie istniejących dzieł w ramach parodii, karykatury i pastiszu :)
Prawo cytatu pozwala tworzyć grafiki na podstawie istniejących dzieł w ramach parodii, karykatury i pastiszu :)


@nika_blue: no i tu się zgodzę, tyle, że ten projekt nie jest już parodią, karykaturą (mocno subiektywna opinia) ani nie używa loga w celu krytyki czy recenzji.
I sam żałuję, bo obecne logo bardzo mi się podoba, ale za dużo sytuacji już spotkałem kiedy autor potrafi zgotować piekło komuś, kto używa fragmentów jego pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kultimonto: nie użyto tu żadnych fragmentów cudzej pracy, wszystkie elementy są mojego autorstwa, a font jest darmowy i ma nawet licencję komercyjną.

Zarówno nazwa zabawy jak obrazek od pocztąku miały być ironicznym nawiązaniem do uwielbionego na wykopie programu i myślę, że każdy to załapał. Stąd taka kompozycja. To był celowy zabieg artystyczny, a nie plagiat i nie widzę żadnych podstaw prawnych by robić piekło.

Nie upieram się by zostawić logo, tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kultimonto: wiem o co Ci chodziło, tylko właśnie to jasne nawiązanie było celowe, może nie pamiętasz, ale właśnie to się zaczęło kilka lat temu od wykopowego wspólnego oglądania programu i któryś wykopek rzucił, ”powinniśmy zrobić wykopowego rolnika »Mirek Szuka Żony«“. Potem pomysł zaczął się realizować i różne osoby brały udział w prowadzeniu różnych edycji i dokładały różne elementy. I właśnie ten projekt był jakby hołdem dla genezy całej zabawy, a nie