Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: Mam właśnie jakiegoś cienkiego buffa z Decathlonu, ale wydaje mi się, że przy wyższych temperaturach będzie w tym za gorąco, dlatego szukam czegoś innego.
@adk: Oryginalny Buff. Jest na tyle cienki, że stosowałem go z powodzeniem do zakrywania dzioba przy ponad 30 stopniowych upałach, ale i jest na tyle gruby, że złożony na 2 razy daje radę i przy -10
@adk: decathlonowy buff, taki zwykły najtańszy, też daje radę przy upałach - pamiętam że sam zakładałem go na kark latem żeby się nie spalić.
Wiadomo że trochę inaczej na karku a inaczej na twarz, ale powinno być znośnie.
@adk obowiązek ten dotyczy miejsc publicznych typu chodniki, sklepy, miasta etc. czy także poruszania się po drogach publicznych nawet na wsiach, drogach szutrowych, odludziach etc?
@cezeterson: nie obowiązek nie dotyczy miejsc publicznych, tylko przebywania poza miejscem zamieszkania - np. również w blachosmrodzie :D

@adk: nie ugotujesz się w buffie
tak, będą parować jak ch..., chyba, że nauczysz się oddychać ustem na kształt grania na klarnecie, ale i tak paruje co jakiś czas :)
@krabozwierz: Nie miałem nigdy oryginalnego w ręku, trzeba by się przejść do jakiegoś otwartego sklepu stacjonarnego i zobaczyć jaka jest różnica
@Toby_Flenderson: To chyba zależy od materiału z jakiego będzie wykonana, tak mi się zdaje...
@Velati: Widziałem, że są takie maseczki z drucikiem wszytym w część nosową, co pozwala uszczelnić ją od góry, może to by pomogło na parowanie?
@karol0: Pewnie model z dziurkami nie przejdzie jako zakrycie