Wpis z mikrobloga

@Feanir: Jest różnica w wydajności na korzyść zamkniętych, ale nie taka znowu ogromna. Na otwartych można pograć w część gier.

Jest też różnica w temperaturach i zarządzaniu energią, znów na korzyść zamkniętych, ale niedługo ma to ulec poprawie (od kernela 3.11)
  • Odpowiedz
@Feanir: Małe wsparcie od AMD. To lepsze niż żadne wsparcie.

@Windmark: zarządzanie energią ma się znacząco poprawić od następnego kernela. Z tego co widzę, to jest fakt, a nie kolejna obietnica ;)

@Feanir: stery ze strony są identyczne jak z paczki. Różnią się tylko tym, że są inaczej spakowane.
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: Mam repo non-free. Tylko przy instalacji systemu ściągnąłem bezpośrednio z AMD (nowsza wersja) i chyba niezbyt współgra z X-sami - jeżeli na np. tty7 mam aplikację używającą OpenGL i kartę w sporym stopniu, przeskoczę na np. tty1 i chcę wrócić to X-sy przestają działać. W związku z tym chciałbym sprawdzić ze starszą wersją (tą w repo) i zobaczyć, czy działa.

@nogi: Hmm, faktycznie, ale lepiej mieć z repo w
  • Odpowiedz
  • 0
@bodzio_pl: heh, jak coś nie jest instalowane przez dpkg, apta i inne z paczki .deb to może go nie być, więc musiałem posłużyć się skryptem od amd :) Twoją metodę to znałem ;d
  • Odpowiedz
@bodzio_pl: Fajnie słyszeć że da się już grać na linuksie, ale pierwsze wrażenie po przeczytaniu 300fps w grze ze steam to szok i niedowierzanie. Głównie szok, a szkoda- tyle lat z linuksem i nie mogę się jeszcze oswoić z myślą że to 'już'
  • Odpowiedz