Wpis z mikrobloga

Dlaczego Panstwo np Polska nie moze drukowac sobie pieniedzy tyle ile by chcialo?
Np na takie sytuacje jak ta, jest to fizycznie nie mozliwe? czy np prawnie

#pieniadze
#banki
#koronawirus
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Spurs: wyobraź sobie że jesteśmy jedynymi ludźmi w tym kraju - ty masz sklep z jedzeniem ja z napojami i obaj mamy po 100zl odziedziczonej fortuny, ponieważ obaj musimy jeść i pić to co jakiś czas jeden od drugiego kupuje coś z jego sklepu, a że ceny są w miarę równe (muszą być bo gdyby cię przestało być stać na moje napoje to bym stracił klientów xD) to tak sobie
  • Odpowiedz
@Spurs: okej, żarty żartami ale teraz może i nawet powinno sobie drukować, zawsze właściwie drukuje. Obawa jest taka że zacznie drukować ponad popyt. Rozumiesz zależność podaż/popyt? Co się dzieje kiedy produktu jest więcej niż zapotrzebowania na niego? Spada jego wartość, co się dzieje kiedy produktu jest mniej niż zapotrzebowania na niego? Spada jego jakość. Więc wiesz już dlaczego drukowanie pieniądze bez poparcia gospodarka jest szkodliwe? Bo nasze jabłko będzie nadal
  • Odpowiedz
@Spurs:
Tutaj kolega @powaznyczlowiek sensowną historyjkę złożył. Niestety tutaj uciekła kluczowa rzecz. W praktyce jest jeszcze trzecia osoba, która ma 50k na koncie jeszcze przed dodrukiem i na końcu historii jest takim samym biedakiem jak Wasza dwójka, a wcześniej był 500 razy bogatszy. Tą trzecią osobą w realnym świecie są wszyscy oszczędzający i to jest w tym wszystkim najtragiczniejsze :c
  • Odpowiedz
@Spurs: @Brejku:
źle zadane pytanie.
Ja zadam swoje - dlaczego USA może dodrukowywać pieniądze praktycznie bez limitu? Dlaczego kurs EUR po tym jak EBC ogłosił iż dodrukuje 1.3 biliona EUR wzrósł w stosunku do PLN, mimo iż Polska ma dodrukować 60 mld.
@powaznyczlowiek:
  • Odpowiedz