Wpis z mikrobloga

Hej Mircy ;)
Zaczynam powoli jeden z tych słynnych kursów pt. 'zostań programistą 15k w miesiąc' (ale najpierw nam tyle zapłać xD) i tak sobie myślę, czy byłby ktoś zainteresowany poczytać trochę o tym jak to będzie wyglądało z mojej perspektywy. Jeśli tak, to mogłabym co jakiś czas pisać jak to wygląda, co robimy itp. no i w przyszłości - czy coś z tego wyszło. :)
Wiem, że tutaj te bootcampy są strasznie hejtowane, ale może moje marzenia nie zostaną zniszczone ʕʔ

Teraz, w dobie koronawirusa, czyż nie jest to najlepszy czas na naukę? ( )

#naukaprogramowania
  • 7
@highwaytohell: chętnie poczytam, szczególnie wrażenia odnośnie wykładowców, co byś poprawiła lub zmieniła (nie interesuje mnie gdzie robisz bootcampa) dodała lub odjęła :)
Co do ludzi, którzy pitolą, żeby nie brać bootcampa albo że jest przesyt juniorów -> nie słuchaj ich
@highwaytohell: Jakbyś miała inny kolor paska to odpowiedzi też by były zgoła inne tutaj :P Według mnie, w obecnej sytuacji zdecydowanie nie warto wydawać 15k na kurs, biorąc pod uwagę to co się dzieje i będzie dalej działo na rynku. Co nie znaczy, że nie warto się uczyć programowania - ale może bez wydawania tony hajsu na start. Polecam zacząć od CS50, jak przez to przebrniesz to będziesz chociaż mniej więcej
@highwaytohell: Kumpel wydal na takie cos forse i po kilku zajeciach doszedl do wniosku, ze on tego nie kuma za bardzo i ma problem ze zrozumieniem pewnych rzeczy. Tlumaczenia oraz dodatkowe godziny w domu nie pomagaly i stwierdzil, ze on sie do tego nie nadaje.

Z mojej strony moge Ci serdecznie polecic ta gierke. W fajny sposob uczy podstaw a nawet bardziej zaawansowanych rzeczy. Moja zona lyknela podstawy bardzo szybko.

https://codecombat.com