Wpis z mikrobloga

@ZaQ_1: @passage: Orientujecie się czy jest jakiś programowalny interfejs z możliwością podłączenia do kompa co by nadawał na częstotliwościach PMR? Chodzi mi radiotelefon który bym mógł obsługiwać z poziomu PC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZaQ_1: Da się tego legalnie używać? :> Czy bagiety mi wjadą do domu? Ogólnie mam multum pytań (,) Czy można ograniczyć moc nadawania do 0.5W i nadawać tylko na częstotliwościach PMR?
@Sierran: baofeng nielegalny bez licencji radioamatora bo ma odkręcaną antenę. Ale nikt ci na chatę nie wjedzie jak nie będziesz robił syfu na pasmach służb, bo żeby namierzyć radio trzeba aktywnie go szukać.
@Sierran: nie jestem pewien bo mam to gdzieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak mi się bardziej spodoba to zrobię licencję bo test jest dosyć łatwy. Najlepiej przejrzyj tag #krotkofalarstwo bo tam się często pojawiają pytania co do baofenga. Mój sobie stoi na parapecie, więc nie mam się czego bać.
No i jak będziesz kupował go to weź od razu adapter do anteny na bnc, rzecz prawie podstawowa
@ZaQ_1: Już chyba wiem wszystko. Podsumowując to czego się dowiedziałem (popraw mnie jak się mylę). Słuchać można, używanie częstotliwości PMR jest zakazane bo urządzenie ma odkręcaną antenę + > 0.5W, lecz można kupić prawa, do używania danej częstotliwości od kogoś kto ma licencję i na niej siać na legalu 5W.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sierran: wg mnie nie opłaca się kupować tych pozwoleń na konkretne częstotliwości. Połowa asgejów ma te baofengi, nadają w pmr i nikt nie miał przez to przypału. Jak już za coś płacić to lepiej zrobić sobie licencję radioamatora. Ale decyzja twoja.
@ZaQ_1: Dzięki Mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba temat już wyczerpany. Jak pozwolisz to kiedyś Cię na PW zaczepię ;) No nic czas kupić Baofenga + kabel do kompa i zobaczyć czy się człowiek wkręci ( ͡° ͜ʖ ͡°)