Wpis z mikrobloga

381 - 1 = 380

Tytuł: Książę i żebrak
Autor: Mark Twain
Gatunek: powieść
★★★★★★

Dwunastoletni Tomek Canty wiedzie bardzo ubogie życie w najgorszej dzielnicy szesnastowiecznego Londynu. Bity i zmuszany do żebractwa przez ojca, ucieka w świat marzeń gdzie jest bogatym i podziwianym królewiczem. W wyniku zbiegu okoliczności Tomkowi udaje się poznać księcia Edwarda, następcę tronu angielskiego, z którym udaje mu się zamienić miejscami.

Trudno mi ocenić tę książkę, w końcu należy ona do klasyki literatury dziecięcej. Niespecjalnie przekonały mnie do siebie ani postaci, ani dialogi. Fabuła też zieje lukami. Jak na książkę dla dzieci niezbyt pasowały mi opisy tortur czy palenia ludzi na stosie.

Z drugiej strony odbiór przez dzieci mógłby być inny, bo jednak opisana historia pobudza wyobraźnię (i nie mówię tu tylko o opisach tortur ( ͡° ͜ʖ ͡°)) Dzieci pewnie mogłyby lepiej docenić humor tej książki.

Trzeba z kolei pochwalić przywiązanie do szczegółu Twaina i wpleconych sporo opisów ceremoniałów i zwyczajów angielskich.

To już moja 18. przeczytana książka w tym roku, więc dwie kolejne będą bardzo wyjątkowe ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Dziadekmietek - 381 - 1 = 380

Tytuł: Książę i żebrak
Autor: Mark Twain
Gatunek: ...

źródło: comment_15859943340KcA8XtfyeOL6tpeGGK21m.jpg

Pobierz
  • 2