Wpis z mikrobloga

Jakieś protipy do nowoluksemburczyka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szukałem m.in. pyszne/takeaway, ale wszystko tam jest zamknięte. Ogólnie szukam też serwisów/aplikacji które mogą się przydać, bo na razie mam tylko mobiliteit

Tak, wiem, znalazłem sobie idealny moment na przeprowadzkę. Ale jak podpisywałem kontrakt w styczniu to się na to nie zapowiadało.

  • 11
@s3b4: wedely masz taki odpowiednik pyszne.pl, ale nie ma appki. W ogóle w Lux Malo rzeczy jest bez pandemii a co dopiero teraz. Do komunikacji miejskiej jak jeszcze korzystałem to najlepiej Google maps się spisywało niż ten mobiliteit. Fajna sprawa digicash taki odpowiednik polskiego blika i doctena można łatwo lekarza umówić.
@encourager: no cóż, z tym mobiliteit to weryfikowałem trasy później ręcznie, bo nie pokazywało mi bezpośredniego autobusu, mimo że jest obok mnie... więc coś w tym jest.
zaczynam teraz trochę dostrzegać tą wielkość miasta pokroju naszego miasta powiatowego, boli po przeprowadzce z warszawy...
jak z obostrzeniami wynikającymi z epidemii? bo widzę, że tu po osiedlu ludzie normalnie chodzą, mało kto jest w masce... to samo w lidlu dziś.
@s3b4: U mnie na osiedlu ludzie dzisiaj pikniki robili, dzieci się bawią, a obostrzenia są teoretycznie jeszcze większa niż w Polsce bo stan wyjątkowy. Ogólnie wyjebka. Z tą wielkością miasta to prawda, to specyficzny kraj i miejsce, zdecydowanie nie Londyn, Warszawa czy Madryt. Wielu serwisów i usług tutaj brakuje, dużo jest też na poziomie Polski z lat 2000, ale to się przekonasz w porę jak tu pomieszkasz ( ͡° ͜
@encourager: co do olewania to gdyby monter z upc miał do mnie przyjść za dwa tygodnie, to bym już dawno poszedł do konkurencji; a tu słyszę, że w post to norma...
@s3b4: Nie ma znaczenia jakiego operatora wybierzesz bo wszystko idzie po infrastrukturze POST więc zawsze ktoś z post musi być ( ͡° ͜ʖ ͡°) dwa tygodnie to i tak dobrze. Nie zdziw się jak przyjdzie i zapomni czegoś i powie po sekundzie dowodzenia zapomniałem klucza :) i cyk kolejne dwa tygodnie
@encourager: a co polecasz na operatora mobilnego (prepaid)? z tego co widzę, to na razie najbardziej opłaca mi się używanie polskiej simki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale zaraz podciągną mnie pod fair usage policy i będę musiał zmienić
Prepaid tutaj nie jest funkcjonalny i nie jest tak tani w porównaniu do abonamentu jak w Polsce. Niektóre usługi zeby skorzystać wymagają numeru na abonament xD Ja mam abo z Orange, znajomi mają Tango czy tam POST i wg mnie to jedno i to samo, kwestia gdzie najbardziej Ci oferta podpasuje. W jednym salonie Orange w ogóle nie wiedzieli co to prepaid. Tu nie masz tak jak w Polsce że masz pakiety,