Wpis z mikrobloga

Gowin zagrał va banque i ośmieszył opozycję, która do tej pory mówiła, że wybory przesuwamy nie z powodu fatalnych sondaży a sytuacji w kraju. Wirusolodzy i epidemiolodzy są jednogłośni sytuacja w kraju nie poprawi się ani obecnie, ani w lato, ani na jesień, ani za 12 miesięcy, Koronawirus z nam zostaniei na najbliższe kilkanaście miesięcy, no to słusznie wydłużmy kadencje Dudy o 2 lata. No i klopsik i oburzenie. Mam wiec pytanie do neuropy kiedy chcecie niby zorganizować te wybory, konkretnie, miesiąc i rok, bez p---------a o stanie klęski żywiołowej i 90 dniach bo to zwykła ściema bez daty.

#polityka #neuropa #4konserwy
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niezdiagnozowany: Skoro nie powinno ustalać się sztywnej daty bo MOŻE potrwać miesiąc, czemu nie poczekamy chociażby do początku maja z decyzją o przesunięciu wyborów i wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej tylko w---------y się w jednoosobową dyktaturę niewiadomo na jak długi czas bo stanu klęski żywiołowej nie możesz przerwać do momentu aż nie będziesz pewny, że można przeprowadzić wybory. Co jeśli wtedy może miesiąc zamieni się w 2 lata? Szach mat.
  • Odpowiedz
@Dobryszpieg: Gowin nic nie zagrał, to Kaczyński na nim zagrał. Myślałem, że już nie ma ludzi, którzy wierzą, że Gowin ma jakiekolwiek zdanie i znaczenie, ale jednak naiwność ludzi jest więlksza, niż się spodziewałem.
  • Odpowiedz
@Dobryszpieg: chłopie konstytucja to nie jest jakiś tam pierwszy lepszy dokument, który sobie można edytować i poprawiać jak zachodzi potrzeba. Aktualna konstytucję wypracowywano bardzo długo za zgodna całej klasy politycznej i przy udziale wyborców którzy ja przyjęli w referendum.
Teraz wpada Gowin z szybka poprawka zmieniająca generalnie zasadniczy element związany z prezydentura czyli jego długość.

Zasadność takiej poprawki mógłbym tylko porównać do kupienia nowego samochodu jak kończy Ci się paliwo
  • Odpowiedz
@Dobryszpieg typie skoro spexustawa nic niwevo nie wprowadziła czego byśmy nie mieli w stanie klęski żywiołowej albo stanis wyjątkowym to na h-j było pisać tą istawe? Spieszę z wyjasnieniem. A no po to zeby wybory sie odbyły za wszelką cena i zsby rząd nie odpowiadał finansowo za straty w gospodarce.
  • Odpowiedz