Wpis z mikrobloga

  • 1620
Na codzień prowadzę lokal, ale przez obecna sytuację musiałam zamknąć, więc poszłam do sklepu 'spozywczo - monopolowego' na kasę. Co by nie ruszać oszczędności i zarobić jeszcze jakieś grosze.
Nigdy nie miałam gorszej pracy. Alkoholicy to podludzie. Miałam sytaucję gdzie przyszła pani z ~2 letnim dzieckiem w wózku, miała 4 butelki na wymianę, a kupiła 6 piw, więc za dwie musiałam policzyć kaucję. Dodatkowo wzięła chleb i zabrakło jej jakieś 80gr. Odłożyła chleb, wzięła bułkę i poszła...
Inna sytuacja kiedy przyszła matka z córką ~5letnią, brała sobie małpeczki, łącznie wzięła ich 9, a co chwilę córeczka ja prosiła o Kubusia Play, aż ta w końcu się wydarła: "daj jej jeszcze j------o Kubusia, bo zaraz jej z-----e, a mi dołóż jeszcze poziomkową..." menele, brudasy, podludzie i nic więcej, no i znowu jestem bezrobotna, bo już tam nie pracuje
#gownowpis #alkoholizm #praca
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@neseberka: Kiedy serio to trzeba dłużej w sklepie posiedzieć żeby zobaczyć jak jest. Szczególnie jeśli na co dzień chodzisz do dużych, "bogatych" sklepów gdzie meneli jest mało, łatwo wpaść w mylne przekonanie że biedy jest mało a menele to jakiś tam żałosny ułamek.

Ale nie, są sklepy gdzie menele to absolutny standard, gdzie wiecznie śmierdzi obojętnie jak obsługa nie będzie szorowała wszystkiego....i są sklepy gdzie menel nigdy nie wejdzie, bo
  • Odpowiedz
smieszki, smieszkami ale nie byłam nigdy( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Olga_Lengyel: Uwierz, że gdybyś jednak zdecydowała się kiedyś pójść, mogłabyś się P O T Ę Ż N I E zdziwić, kiedy pani Halinka z MOPS z rozbrajającą szczerością powiedziałaby mniej więcej coś takiego: "dziękujemy za informację, no ale wie pani... my znamy to środowisko, monitorujemy tam sytuację, mieliśmy doniesienia, że tam alkoholu się nadużywa, ale na każdym
  • Odpowiedz
@Scharnvirk: Myślałem ze cała ta sytuacja sprawi ze podział w społeczeństwie będzie większy ale wychodzi to co napisałeś. Trochę ludzi może zobaczy ze za ładna Polska z reklamy jest tez ta trochę smutniejsza.
  • Odpowiedz