Wpis z mikrobloga

@damw jeżeli ludzie chcą kupować kilkuletnie używki za cenę wyższą niż katalogowa, również te, których już nie produkują, to nawet mi ich nie żal, że dają się dymać na hajs. I nikt mi nie wmówi, że to normalne.
jeżeli ludzie chcą kupować kilkuletnie używki za cenę wyższą niż katalogowa, również te, których już nie produkują, to nawet mi ich nie żal, że dają się dymać na hajs. I nikt mi nie wmówi, że to normalne.


@ToiletShark: to tylko twoje zdanie. Sam kupiłem 2 używane zestawy w wyższej cenie niż katalogowa. Bo chciałem i bo mi ich brakowało do całej serii. I bo miałem taki kaprys.
@nejfan to nie jest naturalne w żaden sposób, jeżeli coś jest używane to nie zostało kupione by na tym zarobić tylko by używać. Taka rzecz automatycznie traci na wartości i jest to podstawowa zasada handlu. Co innego jeśli mowa o starych rzeczach ale w stanie fabrycznym, te są droższe i jest to całkowicie normalne. A ludzie, o których mówicie tylko nakręcają tę całą spiralę absurdu.
to nie jest naturalne w żaden sposób, jeżeli coś jest używane to nie zostało kupione by na tym zarobić tylko by używać. Taka rzecz automatycznie traci na wartości i jest to podstawowa zasada handlu. Co innego jeśli mowa o starych rzeczach ale w stanie fabrycznym, te są droższe i jest to całkowicie normalne. A ludzie, o których mówicie tylko nakręcają tą całą spiralę absurdu.


@ToiletShark: jak widać rynek Lego rządzi się
@szCichy nie każdy zestaw jest kolekcjonerski. Jakbyś napisał, że ktoś może kolekcjonować Lego to miałoby to sens, a tak to nie ma związku z tym o czym mówimy. I nie próbuję podważać, że ktoś to kupuje, więc przestańcie mi mówić, że "no ale ktoś może to kupić, podaż, popyt"... wiem. Natomiast nie dociera do mnie jak taki system dalej funkcjonuje, bo łamie to zasady handlu i jest to wina ludzi, że dają
@ToiletShark: niczego nie łamie. Cena spada ze względu na bycie używanym, ale wzrasta ze względu na niedostępność zestawu. Wzrost większy niż spadek i cena jest wyższa niż była w katalogu. Zauważ, że jeżeli ktoś sprzedaje ten sam zestaw nieużywany, to cena jest jeszcze wyższa niż używanego. Czyli wszystko sie zgadza :) Nieużywany droższy niż używany. Dziś, w takich warunkach dostępności jakie są.
@nejfan tak mam o to ból dupy. Zaskoczę cię, mogę mieć o to ból dupy bo takie kupowanie dotyka mnie bezpośrednio. I to nie jest sprawa tylko tych ludzi jak wydają swoje pieniądze, bo jeżeli swoimi decyzjami psują ten rynek to dotyka to wszystkich handlujących na rynku. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, ale takie są fakty i jedyne co może zmienić tę sytuację to zmiana mentalności kupujących i sprzedających.
@ToiletShark: No ale przecież wszystkie rzeczy które są słabo dostępne zyskują wartość. Tak samo ze starymi ferrari czy innymi samochodami. Nie wszystkie auta po latach drożeją ale są takie klasyki które można sprzedać kilkanaście razy drożej. Też nie za bardzo rozumiem gdzie tu widzisz łamane zasady handlu.