Wpis z mikrobloga

Skąd wzięło się promowanie silnie umięśnionych sylwetek jako atrakcyjnych od końcówki lat 80? Czy to spisek sieci fitnesowych i producentów anabolików? A może żerowanie na rywalizacji wewnątrzpłciowej? Skoro mężczyźni się "boją" i podziwiają innych mężczyzn o dużych gabarytach to pewnie kobiety muszą to lubić. Taki pogląd mógł wtedy zapanować pod wpływem filmów akcji.

Dobra na poważnie. Skąd to się wzięło?
#przegryw
  • 9
@Rondo3 podziękuj arnoldowi szwarcenegerowi

Gnój który nic w życiu nie potrafił tylko ciężary podnosił i wtedy ktoś zobaczył takiego mutanta i zwęszył interes bo myślał że nikt nigdy nie będzie taki głupi żeby się okaleczyć aż w takim stopniu i myślał że jest on unikalny. Chciał zrobić z niego błazna, bohatera jak z komiksu czy kreskówki a przypadkowo zrobił z niego ikonę nastolatków i później wszyscy się okaleczali podnosząc ciężary i wyglądają
@LZBNZ: Nie no, gubernatorem Kalifornii jakoś został xD

W sumie Arnold jako ikona popkultury miał w tym swój udział. Najpierw jako kulturysta a potem aktor, ale bez tego drugiego zawodu pewnie by to nie urosło do takiej skali.
@Rondo3: I to ze wieksze, umiesnione sylwetki wzbudzaja jakis tam "respekt" a to ze kobietą się to podoba to swoją drogą. A tak ogolnie to w psychologii ewolucyjnej jak poczytasz to sie dowiesz ze odkad ludzkosc istnieje to samica wybierala najsilniejszych samcow -wtedy glownie sila fizyczna no i jakas inteligencja zeby nie zostac zjedzonym przez jakies zwierze a teraz do zycia wybieraja szefa korpo 3/10 bo w dzisiejszych czasach dzieki takiemu
@Rondo3: Ja mowiłem o fajnych kobietach z kobiecymi kształtami, które szukają dobrego bolca i zyja zyciem realnym a nie o jakichś dziewczynkach z liceum co sikają za rurkowymi chłopcami i ogladaja anime myslac ze to swiat rzeczywisty
@Thachi: Chodzilo mi o umiesniona sylwetke ogolnie postawnych gosci umiesnionych a nie o przerośnięte betoniary z siłowni, które pochlaniaja wiecej chemi niz pralka i nie maja za wiele wspolnego z byciem praktycznym