Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim, musiałbym się poradzić co do zysku z trading212. Sprawa wygląda tak że dla beki pokupowałem jakieś krypto na t212 za kilka stówek, na te chwile jak zamknę pozycje jestem jakieś 8zł do przodu (XDD). Potrzebowałbym wypłacić tę kwotę, normalnie na moje konto bankowe. Moje pytanie jest takie - czy będę się musiał jakoś rozliczać przez te kilka złotych zysku z fiskusem i wypełniać dodatkowy PIT czy mogę sobie to wypłacić i olać sprawę? A może jeszcze lepiej poczekać aż będzie strata i wtedy wypłacić mniej niż wynosiła wpłata? Z góry dzięki wielkie, nie chce sobie robić problemów w przyszłości tym bardziej że o takiej "kwocie" pewnie zapomnę pod koniec roku.
Dzięki wielki z góry za wyjaśnienie tematu bo jedyne info jakie znalazłem to to że trzeba zapłacić 19% od zysku, ale żeby to zapłacić przez cały rok będę musiał o tym pamiętać i wypełniać dodatkowe papiery ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bitcoin #gielda #januszebiznesu
  • 13
nie chciało mi się czekać i sprzedałem już, na 100% pewnie zapomnę o tym przy pitach, ale myślę że przez zarobek 10zł nikt uwagi nie zwróci w urzędach. Tak czy siak dzięki
Albo #!$%@?, anulowałem zlecenie wypłaty i straciłem kilka zł kupując i sprzedając od razu, lepiej spokojnie spać niż się #!$%@? w przyszłości z biurwami xD