Wpis z mikrobloga

#dailyzupka
23/30 - challenge

Dobry Wieczór! Przyznam, że miałem dziś ogromną ochotę na skosztowanie czegoś z serii "Knorr Nudle Azja" a już najlepiej "Knorr Wołowina po Azjatycku". Niestety nie znalazłem nigdzie żadnej zupki z tej serii, toteż zdecydowałem się na proponowany przez @MlodyWilk "Knorr Pieczony Kurczak". Byłem sceptycznie nastawiony do tego zakupu, jednakże na wieczór złapała mnie straszna chcica, jak już zapewne widzicie - nie oparłem się jej.

Smak: Pieczony Kurczak
Producent: Knorr
Produkcja: Made in Poland
Gramatura: 61g
Zawartość: Kluski, saszetka proszku (baza)
Cena: 1.79zł
Dostępność: np. Kaufland, Topaz, Tesco
Skład:


Recenzja:
Proszek pachnie po prostu jak kostka rosołowa, zupka po zalaniu bardzo ładnie pachnie, naprawdę, zapachowo jedna z lepszych jakie dane mi było zjeść. Wbrew mojemu filozofowaniu pod Vifonem Złotym ten kurczak nie jest lajtowym rosołem, tylko wręcz przeciwnie - rosołem na boostach. Zwięźle rzecz ujmując smakowo jest to bogato przyprawiony rosół, naprawdę czuć ten mix przypraw, a szczególnie pieprz. Kolorek można określić tak samo, bo jest rosołowy z tym, że ciemniejszy, bardziej ciemno beżowy. Mimo wyczuwalnego mixu przypraw smak w ogólnym rozrachunku jest mało intensywny, mimo, że smaczny to brakuje mu trochę polotu. Makaronik fajny, w sumie nie mam zastrzeżeń, dobrze przeszedł smakiem zupki, po prostu udana wersja Knorrowego makaronu. Z warzywek dużo i gęsto szczypiorku - co podoba się dla mnie. Myślałem, że zupka będzie ostra, bo proszek dawał po języku, jednakże nie była ani trochę.

Plusy:
+ dużo zieleninki pływa
+ ładnie pachnie
+ chyba najlepszy z "kurczaków"
+ smaczne, dobrze dopasowany mix przyprawowy

Minusy:
- smak mógłby mieć więcej polotu i intensywności

Podsumowanie:
Choć zupka dużo lepiej pachnie niż smakuje to moim zdaniem jest to najlepszy z recenzowanych dotąd Kurczaków/Rosołków. I tak - mam na myśli, że Złotego Vifonka też bije na łeb. Boję się żebym nie przesadził z oceną, bo mam w zanadrzu jeszcze jeden rosołek, który kto wie, może będzie jeszcze lepszy? Więc tak póki co... Ocena końcowa: 7+/10

Tag do obserwowania/czarnolistowania: #dailyzupka
Mergan27 - #dailyzupka 
23/30 - challenge

Dobry Wieczór! Przyznam, że miałem dziś...

źródło: comment_158525743481FOnFnAk4PqZadXQSyaJT.jpg

Pobierz
  • 24