Wpis z mikrobloga

Codziennie spaceruje, biegam, robię chodzoną #medytacja w pobliskim lesie. Jak co roku cieszę się przedwiośniem, tym magicznym budzącym się życiem. Śpiew ptaków, szum wiatru w gałęziach, brzęk ospałych jeszcze owadów i ledwo wyczuwalny szmer budzących się roślin. Przyroda jak zwykle urzeka swoją subtelnością, łagodnością i wielką cierpliwością.

W ostatnich tygodniach coś mi jednak nie pasowało, niby jak zwykle, ale ilekroć chciałem być bliżej np śpiewu ptasiej gromady, to za każdym razem kiedy się zbliżałem dźwięki bladły. Nie dawało mi to spokoju. Dziś podszedłem do tego inaczej, wysłuchałem się, poczekałem. Życie grało głośno, nawet głośniej niż zwykle, ale pod tą całą, niezmąconą orkiestrą barzmialo coś jeszcze, coś nowego. Zatrzymałem się, zatrzymało się wszystkimi inne i wtedy dało się słyszeć bardzo wyraźnie:

Buahahahahaha, szkodniku.

Tak to było to, smutłem, przeprosiłem, wróciłem do domu. Zobaczę jutro.

#koronawirus #przyroda #ogrodnictwo
  • 9
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Ani troche sie nie zgadzam. Część tak, ale nie ogół. Gaia swoich poznaje, my to możemy być ewentualnie niesfornymi dziećmi które włażą w butach owalonych piaskiem z piaskownicy do domu i ogólnie troche rozrabiają ale na pewno nie szkodnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: nie w ujęciu szczegółowym, ale już jedząc avocado z drugiej części globu jesteś szkodnikiem, globalnym. Ten cały wpis to oczywiście żart, ale taka myśl mnie dziś naszła. W zasadzie każdy dzisiejszy konsument, to większy lub mniejszy szkodnik. Nie ma co się czarować. Prąd jaki codziennie każdy z nas używa, to wystarczający plaskacz dla przyrody. To naturalnie banał i truizm, ale i dobry powód do śmiechu dla statystycznej żaby( ͡
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: Troche tak ale też troche nie, nie Ty to awokado zrywasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że gdyby nikt ich nie kupował to nikt by ich nie zrywał to fakt ale to mało możliwe do zrealizowania żeby nagle wszyscy przestali :D Też pytanie co z ludzmi którzy jedzą awokado po co żeby je sobie posadzić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Szkodniki właśnie dostają
  • Odpowiedz
Ludzie to nie szkodniki tylko wirusy


@Tuff: Ostatnie o co chodzi wirusowi to zabicie nosiciela, on wcale tego nie chce ( ͡° ͜ʖ ͡°) To nie on nas niszczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz