Wpis z mikrobloga

Mam ostatatnio taką rozkminę a, że nie jestem super biegły w prawie bankowym oraz ciężko mi się czyta dzienniki ustaw to chciałbym zasięgnąć opinii kogoś kto może siedzi w temacie.
Załóżmy, że mamy sytuację, gdzie z powodu problemów technicznych (np. awaria serwera) traci się dostęp do konta na długi czas. System nie działa więc nikt nie wie kto i ile ma na rachunkach. W jaki sposób i na jakiej podstawie można wówczas zażądać zwrotu zgromadzonych środków od banku? Kiedyś bank wysyłał podsumowanie salda w wersji papierowej więc coś się miało w ręku. W tej chwili jak system padnie nie można nawet wygenerować podsumowania salda w pdf.
Druga sprawa to czy takie podsumowanie daje cokolwiek z prawnego punktu widzenia?
W moim banku w stopce jest notka jak na zdjęciu. Sprawdzałem Dz. U. ale nie mogę znaleźć odpowiedzi. #prawo #bankowosc #banki #kontobankowe
Drevnykocur - Mam ostatatnio taką rozkminę a, że nie jestem super biegły w prawie ban...

źródło: comment_1585230434b9qzfc5ipZizcUcMJMzw4P.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Drevnykocur: Spodziewam się, że banki robią regularny backup w jakimś odizolowanym systemie i dałoby się relatywnie szybko takie dane odtworzyć.
  • Odpowiedz