Wpis z mikrobloga

Najpiękniejszy samochód w historii świata

Ciekawe, co czuł Giorgietto Giugiaro, gdy zdjął okulary, otarł pot z czoła, wstał od deski kreślarskiej i popatrzył na właśnie przez siebie narysowany samochód. Zapewne towarzyszyły mu podobne doznania, jak Michałowi Aniołowi, gdy namalował Sąd Ostateczny w Kaplicy Sykstyńskiej lub gdy z marmuru ukazała się Pieta, obrobiona jego sprawnym dłutem. Ciekawe, jakie to uczucie wiedzieć, że stworzyło się coś, co już nie zostanie powtórzone przez żadnego przedstawiciela rasy homo sapiens i coś, co ociera się o obcowanie z absolutem.

Lista osiągnieć na konkursach urody jest długa:
Before it was released, the Alfa Brera concept car was voted "Best of Show" by Autoweek magazine at the Geneva Motor Show, "Best of Show" in the prototype category at the Villa d’Este Concorso D’Eleganze, it picked up two prizes at Challenge Bibendum 2002, and "the Most Fascinating Car" award at the Super Car Rally 2002 form Paris to Monte Carlo.
The Alfa Romeo Brera has been awarded the Most Beautiful Car in the World ahead of the Peugeot 407 Coupe, the Chrysler 300C Touring and the Lexus IS250 in 2004.
Brera was elected to European Car of the Year 2007 in Japan.

British television show Top Gear called it "the sexiest car money can buy".
Most Beautiful Car in the World award at the 21st annual International Automobile Festival 2006

Brera was elected to European Car of the Year 2007 in Japan.
Best Sports/Coupe - What Diesel Car?
European Automotive Design Award 2006
Best Design Award 2006 by Autocar Magazine (UK)

Uprzedzając taktycznie docinki wąsatych grubasów w Passatach i innych A4 - tak, wszyscy wiemy, że to Alfa, heheh, laweta, śmiesznie. Jest ciężka (od 1430kg) i znajdzie się tuzin lepszych technicznie samochodów z tej ery, które lepiej się prowadzą i przyspieszają.

Silniki benzynowe, to rzetelne 1.75 TBi 200KM, 2.2 JTS 185KM oraz mocarne 3.2 V6 JTS 260KM - występowało z napędem na obie osie Torsen Q4. Z tym silnikiem auto ważyło 1605 kg, czyli skandalicznie dużo i przyspieszało do setki w 6.8 sekundy, czyli słabo.
Silniki diesla to 2.0 JTDm 170KM oraz najlepszy pancerny pięciocylindrowy diesel common rail w historii świata 2.4 JTDm 200-210KM.

W latach 2005-2010 wyprodukowano 21 tys. Brer. Ludzkość od tamtej pory nie wytworzyła niczego piękniejszego, co poruszałoby się na czterech kołach.

#rzetelnafura -> człowiek wrażliwy na piękno
#samochody #motoryzacja #carspotting #carboners #alfaromeo #forzaitalia #alfaholicy
DerMirker - Najpiękniejszy samochód w historii świata

Ciekawe, co czuł Giorgietto ...

źródło: comment_15851986313DbT7p6gnIJkSSlGsbsQOC.jpg

Pobierz
  • 255
@Hubby no ja nie chce hejtowac, bo mam zupełnie inny gust i pewnie 100 modeli aut mi się bardziej podoba, takich spotykanych na ulicy. Ale jeśli ktoś kocha takie obłe auta i uważa że ta Alfa jest ładniejsza niż 911 to nie mam pytań