Wpis z mikrobloga

@qwarqq: Okazało się że to nie była bateria, a to że generowało jakiś prąd to skutek uboczny i nawet nie zdawali sobie z tego sprawy.
  • Odpowiedz
@qwarqq: prąd prądem, ale myślę, że dużo bardziej przystające i przydatne byłoby odkrycie przed nimi maszyny parowej. Ale nie jako greckiej zabawki, tylko jako faktycznie użytecznego urządzenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@sebek1234: @Precypitat: Najbardziej w tamtych czasach przydałaby się podstawowa wiedza o higienie i medycynie która ma obecny 6 latek.
Czyli mycie się, mycie rąk, zębów. Operacje w jak najbardziej sterylnych warunkach z jednorazowym ubraniem. Ogarnięcie kanalizacji.

To by pozwoliło na przeżycie większej liczby ludzi a więc i szybszy rozwój całej ludzkości.
Prąd to zbędna rzecz w tamtych czasach.
  • Odpowiedz
@m0rgi: są różne dziedziny i w każdej są inne niezbędne do życia odkrycia. Tutaj była mowa o dziedzinie stricte inżynieryjnej, wiadomo, że masa wiadomości z dzisiejszego świata przydałaby się ludziom z tamtych epok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Precypitat: Nie w każdej. Prąd czy maszyna parowa nie są niezbędne do życia.
Jak mnie boli ząb to mam w dupie to czy mam prąd w mieszkaniu a szukam dentysty.

Jest coś takiego jak piramida potrzeb i trzeba ją od dołu załatwiać a nie martwić się skąd tu wziąć prąd jak nie masz zębów w wieku 25 lat i srasz za domem.
  • Odpowiedz