Wpis z mikrobloga

Ryż brązowy z kurczakiem w sosie śmietanowym z serem grana padano.

Pierwszy raz robiłem tego typu pożywienie, miałem zrobić go jako jeden posiłek, ale po policzeniu makro wyszło 1560 kcal więc ostatecznie podzieliłem go na dwa posiłki. Porcja jest objętościowo bardzo mała, ale za to kaloryczna. Fajne, bo szybkie w przygotowaniu i smaczne, a do tego daje siłę przed ciężkim treningiem.

Makro:
Energia: 780kcal
Białko: 36g
Węglowodany: 42g
Tłuszcz: 52g

#dieta #gotujzwykopem #mikrokoksy
Pobierz
źródło: comment_1584804483OxXjJzp4LFxKvwXeFn6fTJ.jpg
  • 30
@ciezkiwybor: Masz może jakieś rzetelne materiały na temat ulewania przy dużej ilości tłuszczu na masie? Pytam z ciekawości, bo nie zgłębiałem się nigdy zbyt mocno w ten temat, a nie chcę popełnić błędu w przyszłości.
@Shagot: Kiedyś była nagonka, że tłuszcze złe, żeby ich nie jeść, później, że węglowodany złe, a teraz historia zatacza koło i znowu tłuszcze złe. Jak zawsze nikt nie daje żadnych rzetelnych źródeł, tylko forsuje opinię tu panującą.

Powiedzcie, czy logiczne byłoby, gdybym przyszedł i czytając to co piszecie przyjął bez wahania wasz pogląd? Czy może rozsądniej jest odwołać się do badań naukowych (i co ważne wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski)? Mam
@Shagot: To są wypowiedzi niepoparte argumentami, tylko na zasadzie "za dużo tłuszczu". Co jest bardziej racjonalne, uwierzyć w to co piszą, czy zadać pytanie, dlaczego tak jest i otrzymać rzetelną odpowiedź, która sprawi, że będę wiedział dlaczego tak jest?