Wpis z mikrobloga

@Marek1991: jestes urodzony w 1991r? To co za studia robiles, ze dopiero skonczyles? I czym teraz sie zajmujesz? Ja tez jestem z 1991r. obecnie kierownik dzialu w duzej firmie, wlasne mieszkanie, rodzina, 2 samochody, motocykl, i zamierzam kupic dom, nie wiem czy to juz wygryw na wykopie czy przegryw, ale jakos #!$%@? mi to nie przyslonilo realiow w Polsce czyli tego ze 70% ludzi zarabia w okolicach 2k na reke. A
@Cmee_: Mam podobną rozkminę. Część kasy zarabiam w EUR i wszystko to odkładam na koncie walutowym, nie ruszam, taki zapas w razie W. Uzbierała się z tego jakaś tam sumka. Obserwując jak kurs EUR leci w górę aż mnie kusi, żeby przewalutować na PLN, bo nie robiąc nic zarobiłbym fajną kasę. Obawiam się tylko, że ta nasza tekturowa waluta będzie zaraz naprawdę nic nie warta i czy nie lepiej trzymać jednak
@dzek daj spokój, w końcu znalazłem spoko robotę, ten rok w tej firmie to porażka, ani jednej sprzedanej maszyny, szef mówi że już nie ma kasy na materiały i sam ZUS na nas 7.5k (mała firma) i że nie wie co dalej, póki co od poniedziałku mam wolne do odwołania...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Marek1991: nie mówię, że Ci nie płacą tylko co możesz wiedzieć o oszczędzaniu jak pracujesz od kilku tygodni i pewnie nie masz kredytu czy dzieci na głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@poszukiwacz_zaginionej_warki: Kolego pracowałem w reichu prawie 10 lat ciagle krojąc wypłaty w euro, odłożyła sie niezła suma. Tak jak pisałem inflacja i ceny w Polsce raczej nie korygują kursu bo ciagle wartości oscylowały w okolicach 4,2-4,3 (oczywiście poza wybrykami dzisiejszymi i 2008) wiec trzymanie kasy w euro w żaden sposób Cie nie zabezpiecza ani nie chroni przed inflacją (no chyba ze mówimy o HIPERINFLACJI jak w 1990 co jest mało prawdopodobne,
Nasza waluta traci, można się tego było spodziewać obserwując rozdawnictwo rządu dlatego głupotą jest trzymanie oszczędności w PLN.
Warto jednak pamiętać, że na kryzysach finansowych tracą najbardziej biedni, po części przez własną głupotę i nieodpowiedzialność. Ludzie mądrzy i z oszczędnościami są w stanie przewidzieć co głupie działania rządu mogą przynieść i zabezpieczają się zawczasu. Wystarczy popatrzeć na ostatni kryzys, kto zyskał a kto stracił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek_g: W takim wypadku, mając oszczędności w PLN, jaki krok będzie odpowiedni według Ciebie?
Już na początku tej sytuacji, widząc jak kursy wariują zauważyłem swój błąd w trzymaniu oszczędności w złotówkach, a sam kiedyś powtarzałem sobie, że dobrym wyjściem jest złoto ( ͡° ʖ̯ ͡°)